Із зовнішніми проявами горезвісної «лихоманки» можна ефективно боротися за допомогою аптечних медикаментів з діючою речовиною ацикловір.
Але у боротьбі з герпесом ефективними можуть бути і народні засоби, рекомендовані лікарем-натуропатом Оленою СВІТКО:
- Зовнішньо застосовують рослинні спиртові настоянки, зокрема ехінацеї, евкаліпту, календули, шавлії, валеріани: до ураженого місця кілька разів на день прикладають зволожений ними тампон.
- Внутрішньо приймають настоянки, чаї, пігулки на основі ехінацеї, женьшеню, елеутерококу, а також споживають продукти бджільництва — мед, пергу, забрус. Забрус, тобто воскові кришечки медяних стільників, треба жувати в період загострення 3—6 разів на день по столовій ложці. Для профілактики — протягом вересня—травня щодня по чайній ложці бодай 15 хв.
- Для виведення висипання на губах ефективний і такий засіб: гілочку липи запалити, потім загасити й обвуглений кінчик прикласти до герпетичної «лихоманки».
Герпес — заразне, підступне, небезпечне захворювання. Адже його віруси спричиняють ураження шкіри, печінки, легень, нервової, травної, сечостатевої та інших систем організму.
Доведено, що в більшості випадків безпліддя виникає саме через ураження герпесом репродуктивних клітин людини. Зокрема герпетична інфекція є причиною запалень передміхурової залози (простатит) із перспективою стерильності чоловіка. Є також підстави вважати, що внаслідок дії цих вірусів розвиваються психічні та нервові розлади.
Лікуванням мають опікуватися кілька фахівців: вірусолог (визначить тип вірусу), імунолог (допоможе підвищити опірність організму) і лікар, у чиїй компетенції — клінічні прояви захворювання, спричиненого герпесом.