Із початком цвітіння баклажани на грядці потрібно формувати або пасинкувати, оскільки багато сил вони витрачають на зростання непотрібних пасинків, а їх краще направити на формування зав’язей і зростання плодів. До того ж після видалення пасинків рослини краще освітлюються, провітрюються, отже, квіти добре запилюються і максимально зав’язують плоди.
1. Насамперед формування баклажана полягає у видаленні всіх пасинків у пазухах листя до першої розвилки стебла. Поки пасинки маленькі, вони легко вищипуються, а от для видалення товстих потрібно взяти ножиці чи невеликий секатор. У першій розвилці на стеблі зазвичай є одна або кілька квіток чи бутонів, їх видаляти не варто.
2. Далі дивимося по відгалуженнях. Якщо поруч із бутоном є маленький пасинок, то його краще відщипнути, щоб бутон зав’язався і виріс великий плід.
3. Якщо вище розвилки пасинок великий і вже з бутонами, його краще залишити, але в міру зростання прищипнути над другим листком після квітки.
4. Листя внизу стебла баклажана потрібно видаляти в міру їх пожовтіння. Очистивши низ стебла від листя і пасинків, утворюємо повітряний прошарок між землею та кроною.
Грядку зі сформованими рослинами легше підтримувати чистою, розпушувати, рослини менше хворіють, тож і урожайність підвищується.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.