Лаваш можна вживати не тільки в якості хліба, а й готувати з нього прекрасні швидкі пироги і закусочні рулети. Особливо популярні святкові страви на його основі, тож, можливо, для когось цей рецепт стане справжньою паличкою-рятівничкою. Смажити будемо на сковороді — лаваш повністю пропікається, має слоїсту структуру, еластичний. А завдяки додаванню окропу виходить дуже м’яким.
* 350 г борошна
* 180 мл окропу
* 3 столові ложки олії
* чайна ложка солі
За цим рецептом виходить 7 лавашів (для сковороди діаметром 23 см). Якщо сковорода менша, то лавашів буде більше, але маленьких.
У миску просіяти борошно. В окріп всипати сіль, перемішати до розчинення. У борошні зробити ямку і частинами влити окріп. Перемішати тісто виделкою. В кінці додати олію (без запаху). Коли маса стане теплою, перекласти тісто на стіл і вимісити руками. Довго його місити не потрібно, тільки до гладкості. Воно абсолютно не липне до рук, виходить м’яким. Покласти в кульок і відправити в холодильник на 20 хв. На злегка присипаному борошном столі розкачати джгут і розділити його на 7 (можна більше або менше) частин. Розкачати кожну дуже тонким колом, щоб стіл просвічував. Зробити відразу всі лаваші, тому що смажаться вони дуже швидко. Сковороду розігріти на вогні трохи вище середнього. Викласти лаваш. Обсмажувати приблизно по 30 сек. з кожного боку. Щойно помітите, що пішли зверху бульбашки, так і перевертайте. Гарячий лаваш відразу змастити з обох боків водою — це обов’язково, інакше буде сухим і не м’яким. Накрити вологим рушником. Аналогічно посмажити інші лаваші. Залишити охолонути. Скласти в пакет, щоб не висихали.
ЧИМ ХОРОШИЙ ЛАВАШ?
* Оскільки тісто прісне, а не дріжджове, як в хлібі, то лаваш має низьку калорійність. Це добре підходить тим, хто хоче скинути зайву вагу.
* За необхідності його можна зберегти надовго, поклавши в морозилку в пакеті. Потім дістати і дати відтанути при кімнатній температурі — він анітрохи не втратить в смаку, залишиться м’яким.
Готувала Діана ШЕПЕЛЬ.