Сирний варіант паски формується у спеціальних пластикових або дерев’яних формах. Та якщо у вас такої немає — не біда. Скористайтеся будь-якою відповідною ємністю, наприклад, ситом чи друшляком. Обіцяю, буде божественно смачно.
- 700 г кисломолочного сиру
- 350 мл вершків (не менше 30% жирності)
- яєчних жовтків
- 150 г цукру
- 10 г ванільного цукру
- 100 г вершкового масла
- 1 лимон
- 50–75 г мигдалю (смаженого)
- 1 дрібка солі
Для сирної паски потрібен доволі сухий і жирний сир. Якщо недостатньо сухий, необхідно його обгорнути в марлевий мішечок і поставити під прес на ніч, щоб стекла вода, і тільки потім приступати до приготування сирної паски. Для отримання легкої кремової консистенції перетріть сир через сито або перебийте блендером.
З’єднайте в мисці жовтки з цукром і ванільним цукром. Добре перетріть віночком до білого кольору. Налийте в сотейник вершки (200 мл) і прогрійте на невеликому вогні при постійному помішуванні до появи пари над поверхнею. Потім перелийте вершки в миску до жовтків і добре перемішайте віночком. Поверніть отриману суміш у сотейник. На маленькому вогні при постійному помішуванні заваріть суміш до легкого загусання. Має вийти консистенція рідкої сметани. Додайте до сирної маси заварені жовтки та розм’якшене вершкове масло. Добре перемішайте до повного об’єднання інгредієнтів. На цьому етапі можете за бажанням додати цедру лимона або апельсина, натерту на дрібній тертушці. Цедра додасть пасці приємного цитрусового аромату. Решту вершків (150 мл) збийте міксером до щільних стійких піків. Дуже акуратно вмішайте вершки у сирну масу за допомогою лопатки. Мигдаль крупно порубайте ножем і додайте до маси. Знову перемішайте, щоб горіхи рівномірно розподілилися. Мигдаль можна замінити родзинками або іншими улюбленими цукатами та горіхами. Форму для паски вистеліть марлею в два шари та наповніть сирною масою. Поставте в холодильник мінімум на 6 год., щоб маса застигла. Готову сирну паску переверніть на блюдо, приберіть марлю і прикрасьте на свій смак.