Клавдія ЛИСЮК кілька років тому отримала в подарунок від своїх дітей теплицю з полікарбонату. Чого тільки тут не вирощує! А у вересні ще й висіває насіння зелених культур.
Вибирає скоростиглі сорти. Добре зарекомендував себе кріп таких сортів, як Аврора, Грибовський, Дальній. Петрушка – Кучерява, Гігантела. Нічна температура для осіннього вирощування зелені, каже господиня, має бути 12–15 градусів, денна – близько 20. Поливи треба здійснювати водою кімнатної температури. Під час вирощування зелені важливо ретельно провітрювати теплицю, не допускаючи застою повітря.
Кріп можна вирощувати у чистому посіві та як ущільнювач. Оскільки насіння кропу проростає повільно, Клавдія Іванівна радить за 5–7 днів до сівби на 2–3 дні замочити його, щоденно міняючи воду, а потім проростити за кімнатної температури. Коли накільчиться 5–10 відсотків насіння, його висівають у добре политий ґрунт. Під час догляду кущики слід поливати обережно, щоб не спричинити загнивання. Підживлення можна провести нітрофоскою 15–20 г/кв. м. За 30–45 днів після сівби кріп можна збирати. На цей час він виросте до 12–15 см.
Із посівом петрушки також краще не зволікати, каже пані Клавдія, бо при висадці в кінці вересня петрушка росте повільно і дає низький врожай. Насіння петрушки, як і кропу, також містить багато ефірних олій, тож його бажано тримати у вологій марлі протягом 5 днів, не допускаючи пересушування. Після проростання насіння треба покласти в холодильник на 10 днів. Оброблене таким чином насіння проростає значно швидше. Як і кріп, петрушку поливає обережно. Достигає петрушка довше, ніж кріп, до 2 місяців. Зелень петрушки можна зрізувати до середини–кінця жовтня на висоті 2–3 см від поверхні ґрунту. Врожай може досягати 1,2–1,5 кг на 1 кв. м.
Також, каже Клавдія Іванівна, у теплиці на початку осені ще можна висіяти салат, цибулю на зелень, шпинат, кінзу.