Із настанням стійкого весняного тепла кожен сад потребує своєчасного проведення заходів, спрямованих на захист дерев і чагарників.
Разом із пробудженням і набуханням перших бруньок прокидаються шкідливі комахи, що зголодніли за зимовий період. Весняне обприскування дерев допомагає позбавитися шкідників і хвороботворних організмів.
ПРОВОДЯТЬ У КІЛЬКА ЕТАПІВ ТА З РІЗНОЮ МЕТОЮ
1. Знищення шкідників.
Таку обробку проводять ще до розпускання перших бруньок. Найефективнішими є препарати на основі міді, до яких належать мідний купорос та бордоська рідина. У цей період небажане використання карбаміду або засобів, що містять сечовину. Азотовмісні речовини впливають на процеси вегетації і працюють як активатор росту, стимулюючи передчасне пробудження рослин.
2. Попередження ураження листя.
Цей захід спрямований на знищення грибкового збудника, який ховається між бруньковими лусочками та спричиняє скручування і опадання листя, а також порушує весь вегетаційний цикл.
3. Профілактика та підвищення імунітету.
Обприскування проводять по бутону з профілактичною метою проти появи борошнистої роси, парші, моніліозу.
4. Знищення шкідників, що залишилися, і підживлення.
Завершальне весняне обприскування виконують одразу після цвітіння – необхідне для знищення збудників деяких хвороб і комах, а також допомагає наситити садові дерева азотом.
НЕОБХІДНО ВИКОНУВАТИ З УРАХУВАННЯМ ПЕВНИХ ПРАВИЛ
1. Компресором або насосом слід розпорошувати робочий розчин рівномірно по всій поверхні
рослини.
2. Листя необхідно обробляти з двох сторін.
3. Проводити виключно в суху та безвітряну погоду.
До розпускання бруньок застосовують інсектициди, що мають у своєму складі мідний або залізний купорос, не менш ефективною є і бордоська рідина. Таке обприскування позбавляє сад парші, плямистості, квіткоїда, клястеоспоріозу, коккомікозу, а також згубно діє на всі личинки, що відроджуються, і комах, що перезимували.
Для боротьби з кліщами та личинками можна використовувати колоїдну сірку або «Неорон». Довгоносиків знищують за допомогою спеціальних ловчих поясів, які виготовляють із застосуванням клейких засобів проти шкідників і комах, по типу клею «Альт» та інших.
Проти мідяниць, листовіток, молі, попелиці, яблуневого квіткоїда хороший ефект досягається використанням препаратів «Кінмікс», «Деціс», «ІнтаВІР», «Фастак» і «Карате».
Дерева та кущі з різним терміном пробудження бруньок, а також у період вегетації можна обробляти 1 відсотковою бордоською рідиною або засобом «Абіга-Пік».
Для боротьби з паршею та грибковими захворюваннями, а також з профілактичною метою використовують 5-відсотковий розчин сечовини або препарати «Нітрафен», «Райок» і «Танрек».
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.