Рецепт цього кляру дуже простий, але результат просто приголомшливий! Посмажити в ньому можна що завгодно: овочі, рибу, м’ясо. Якщо додати трохи цукру та ванілін, то і яблука, наприклад. Я ж посмажила печериці та кабачки.
- 250 мл холодної води
- 1 яєчний білок
- 5 столових ложок борошна
- 1 столова ложка картопляного крохмалю (з гіркою)
- 0,5 чайної ложки солі
- 2 кабачки
- 300 г печериць
- олія (для смаження)
- борошно (для панірування)
Печериці в клярі можна готувати і сирими, але я вирішила відварити їх в маринаді. На 0,5 л води: 1,5 ложки цукру, 1 чайна ложка солі, 2 лаврові листки, 3 горошини духмяного перцю і 5 горошин чорного перцю.
Змішала в каструльці, дала закипіти. Заклала гриби. Коли закиплять, варити 5 хв. Потім воду злити і дати грибам охолонути. Нарізати не дуже тонкими пластинками, дрібні можна не нарізати (після варіння гриби зменшаться в розмірі). Середні кабачки нарізала кільцями, посолила та залишила на 15 хв.
Для кляру злегка збила виделкою білок з сіллю. Влила холодну воду. З крижаною поки не пробувала (кляр на крижаній воді, кажуть, більш хрусткий виходить), але тут це, можливо, і не потрібно, тому що куди ще «хрусткіше». Додала борошна. Клейкість у нього різна буває, тому дивіться на око. Кляр має бути, як тісто на оладки. Можна додати або води, або борошна. Всипала крохмаль. Гриби і кабачки обкачала в борошні — це потрібно, щоб кляр не відпадав. Вмочити з усіх боків у кляр. Обсмажити в достатній кількості олії на середньому вогні. Тут важлива ступінь обсмажування. Особливо, якщо смажити м’ясо чи рибу. Обсмажувати треба не швидко, а доволі повільно. Кляр в кінці обсмажування може здатися твердим, але насправді він дуже крихкий і хрусткий. А всередині все залишається соковитим.
Цей кляр практично не вбирає в себе олію, тому викладати на серветку обсмажені шматочки не обов’язково. Краще відразу подавати. При повному охолодженні кляр вже не буде таким хрустким, але залишиться смачним, нам сподобалося і так, і так.
Анна КОЛЯДА. м. Бережани.