Зберігання їжі — особливо актуальна влітку проблема. А м’ясо — один із продуктів, які швидко псуються. 2–3 дні матимете свіже м’ясо, обгорнувши та переклавши його свіжим листям кропиви. Потім слід замотати у вологий рушник і покласти в емальований посуд.
Замість кропиви використовують листя горіхового дерева, хрін, полин. Якщо немає холодильника, замаринуйте м’ясо. Свіже можна зберігати 2–3 дні, загорнувши в полотняну серветку, змочену оцтом, та поклавши в прохолодне місце. Або натерши лимонним соком і поставивши в скляному чи емальованому посуді в прохолодне місце. Добре зберігається м’ясо в насиченому розчині солі. Можна нарізувати його шашличними шматками, натерти сіллю, скласти в каструлю й поставити у прохолоду.
М’ясні продукти зберігають у криниці, підвісивши на мотузі. Можна залити м’ясо кисляком, сироваткою, охолодженим молоком. Добре зберігається в розтопленому жирі, що, застигнувши, запобігатиме псуванню. Для цього м’ясо змащують жиром, загортають у пергаментний папір та підвішують у прохолодному місці. Перешкоджають псуванню м’яса цибуля та часник. Також свіже м’ясо можна зберегти кілька днів у полотняній серветці, просоченій розчином саліцилової кислоти (чайна ложка на 0,5 л води). Перед приготуванням його ретельно промивають холодною водою. Фарш не зберігайте понад 10–12 год. Готові продукти з нього лежать значно довше.
Буває, що м’ясо полежить у закритому пакеті й «задихнеться». Тоді його треба промити та замочити в розчині лимонного соку чи столового оцту.
Людмила РОМАШКО.