Для господарів снігозатримання є дуже важливим заходом. Якщо ваша ділянка розташована на пагорбі і сніг постійно здуває вітер, робіть будь-що, змайструйте будь-які перешкоди, щоб його затримати. Чим більше снігу туди намете, тим краще.
ПЛЮСИ ТАКОГО ПОКРИТТЯ
1. Озимим посівам не страшний жодний мінус, ані нічний, ані денний, коли вони надійно вкриті сніговою ковдрою.
2. Чим більше снігу, тим краще буде приховане коріння дерев, укриті цибулинні, інші посадки — отже, нічого не померзне.
3. Сніговий «полив», коли навесні сніг розтане і волога піде в землю, — найкорисніший для всіх рослин і особливо дерев, коріння яких глибоко залягає в землі. Великі кучугури створюють водний резерв, забезпечують майбутній глибокий полив.
4. Штамби (стовбури) дерев добре захищені від сонячних опіків, якщо зимове сонце буде надто яскравим, і холодних вітрів, що можуть призвести до обмороження кори. Тому дуже важливо якомога довше зберегти кучугури навколо дерев.
МІНУСИ
1. Зламані гілки дерев. Ламаються насамперед неправильно обрізані, з гострими розвилками, а також тендітні та старі. Гострі розвилки небезпечніші, ніж старе дерево. Рано чи пізно вони обов’язково зламаються — не від снігу, так від вітру. На жаль, господарі не завжди дотримуються правил обрізування, часто просто тому, що їм шкода дерев. У таких випадках головне правило: не намагайтеся реанімувати зламані гілки, якщо їх зв’язати — вони не приживуться. Найгірше, коли дерево ламається по штамбу, тобто тріщина проходить прямо по стовбуру. На жаль, усі злами доведеться обрізати. Бо якщо спробувати їх стягнути, то дерево хворітиме, його атакуватимуть бактерії та грибки.
2. Провалені дахи теплиць і сараїв. Якщо шар снігу на дахах будинку та господарських споруд занадто товстий, його потрібно час від часу згрібати. Інакше, коли настане відлига, сніг важчає, а вночі його прихоплює морозом, дахи можуть серйозно постраждати. У будь-якому разі сніг набагато корисніший на грядках, ніж на дахах. Особливо старих будівель.
3. Ще одна небезпека — зсув снігу з похилих дахів, коли трохи потеплішає. Тому потрібно обов’язково почистити його там, аби снігова куля зненацька не впала комусь на голову.
4. Дерева під вагою снігу нависають над дротами електромережі. Це серйозна загроза, адже, схилившись сильніше, гілка може обірвати дріт або спричинити коротке замикання. Так і до пожежі недалеко. Тому обов’язково акуратно обтрусіть усі небезпечно навислі гілки від снігу.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.