Розібрали гречку та рис з магазинних полиць, і вам нічого не лишилося? Спокійно! Оберіть щось цікавіше, наприклад, кускус. Завдяки швидкому приготуванню кускус — корисна заміна «мівінам» під час тривалої поїздки.
- 1 склянка кускусу
- 1,5—2 склянки води
- 1 столова ложка олії (або шматочок вершкового масла)
- чверть чайної ложки солі
Кускус схожий на пшоно, та насправді він родич манної крупи (з твердої пшениці), обробленої особливим чином. Варити кускус не потрібно — достатньо запарити буквально на кілька хвилин. Найважливіше в приготуванні — дотриматися пропорції крупи й рідини. Зазвичай цю крупу запарюють крутим окропом із розрахунку на 1 об’єм кускусу — 1,5—2 об’єми рідини. Олію можете не додавати, якщо не хочете. Як варіант, покладіть вершкове масло (вийде ароматніше). Кількість солі — справа смаку. Можна урізноманітнити кускус за допомогою ваших улюблених спецій.
Склянку сухого кускусу засипати в каструльку. Промивати не потрібно. Додати столову ложку олії (без запаху) та чверть чайної ложки солі. Перемішати й залити окропом. Одразу закрити посуд кришкою і залишити запарюватися на 10—15 хв. Усе — кускус готовий. Залишається акуратно розпушити виделкою і спробувати на сіль. За потреби досоліть за смаком.
На дні не повинна залишитися вода — вона вся має увібратися в крупу. Якщо налили зайве, відкиньте готовий кускус на дрібне сито.
Із чим подавати? Це справа смаку. Холодний кускус може стати компонентом салату зі свіжих овочів, а в гарячому вигляді — чудовим гарніром до м’яса, риби, птиці. Також можна подавати із грибною засмажкою, поєднувати з тушкованими овочами. Існують і солодкі варіанти — із сухофруктами, горіхами та медом.
Діана ШЕПЕЛЬ.