М’які, пухкенькі, ароматні сирні кульки-пишечки готуються набагато швидше, ніж класичний варіант. І ще – ліниві вареники теж можна доповнити начинкою, як в даному варіанті. Тож, якщо не знаєте, як змусити дитину їсти кисломолочний сир – рецепт вам допоможе, від такої смакоти вона відмовитися не зможе.
- 500 г кисломолочного сиру
- 100 г борошна
- 2 столові ложки цукру
- 1 чайна ложка ванільного цукру
- 1 невелике яйце
- дрібка солі
- малина (або інші ягоди)
- вершкове масло
Сир для приготування лінивих вареників можна обирати будь-якої жирності, але від його консистенції залежить кількість необхідного борошна. Сир розім’яти на однорідну пастоподібну масу: для цього можна використовувати блендер, м’ясорубку або ж протерти його через сітчастий друшляк. Додати яйце, цукор, ванільний цукор (або дрібку ваніліну), сіль, ще раз добре розтерти масу. Додати борошно, ретельно перемішати (сирна маса може залишатися липкою, це нормально). Якщо ж маса виходить рідкуватою, отже, у вас спочатку був рідкий сир, тоді необхідно додавати більше борошна.
З огляду на те, що ми вареники будемо ліпити, тобто загортати всередину начинку, тісто має бути щільнішим. На робочу поверхню насипати трохи борошна. Викласти сирну масу. Розкачати на ковбаску, обкачавши її в борошні.
Розділити на порції (трохи більші, ніж на звичайні лінивики). Кожен шматочок тіста розплющити, покласти всередину малину. Або інші ягоди – як свіжі, так і з морозилки, наприклад, смородину, вишню, полуницю. Як варіант, можна використовувати родзинки або курагу, буде теж чудово! Згорнути з тіста щільну кульку та добре обкачати в борошні. Дошку посипати борошном, викласти вареники. За необхідності заморозити про запас (перед варінням розморожувати не потрібно), або ж варити відразу.
У каструлі довести до кипіння підсолену воду. Опустити вареники. Не кладіть багато, щоб вони не злиплися, а варіть партіями.
Варити після спливання приблизно 2–3 хв., на невеликому вогні. Подавати вареники найкраще, щедро поливши розтоп леним вершковим маслом. Також можна прикрасити страву малиною.
У готовому вигляді страва виходить не дуже солодкою, тому за бажанням можете додати ще цукру в тісто або подати солодкі добавки.
Готувала Діана ШЕПЕЛЬ.