Гвинтові кришки допоможуть тим, хто не ладить із закрутними машинками. Вони просто закручуються на банку, що значно полегшує процес консервації. Багато господинь, побачивши гвинтові кришки у сусідок або подруг, вирішують й собі придбати такі, а як правильно користуватися, не знають.
На внутрішньому боці кришки є спеціальне покриття, від високої температури воно розширюється та герметизує банку. У міру остигання верх кришки втягується, що супроводжується незначним клацанням, у результаті створюється ефект вакууму. Перед використанням кришки нагрівають при температурі води не більше 60 градусів і відразу ж кладуть на готову для закручування банку. При цьому борозни на кришці повинні точно збігтися зі смужками на банці. Закручусь до упору.
Закриті банки перевертають — так вони повинні простояти не менше 2 діб. Якщо за цей час не з’явилися патьоки й кришка не здулася, банки ставлять на зберігання. Під час першого відкриття банки має пролунати голосне клацання — це означає, що консерви не зіпсовані.
Гвинтовими кришками можна закручувати всі заготовки. Вони мають різні діаметри, що дає змогу заготовити й варення в маленьких баночках, і великі банки із соками, компотами та всілякими соліннями.
Такі кришки коштують дорожче від звичайних, до того ж до них потрібні відповідні банки, але вони є у продажу, та й залишаються після покупки різних солінь та інших консервованих продуктів.
За умови акуратного поводження гвинтові кришки можна використовувати багаторазово. Головне — не брати для консервування кришку, на якій з’явилися дефекти внутрішнього покриття та іржа.
Лідія ГЕРАЩЕНКО.