Як свого часу казала Коко Шанель, «ніхто не молодий після сорока років, але ми можемо бути неперевершеними в будь-якому віці». Чому ж із віком дехто з жінок перестають красиво одягатися? Тому що сил ледь вистачає на турботи про здоров’я, домашні клопоти — годі вже й про вбрання думати? Чи це просто відмовки, а насправді не мають бажання або не наважуються щось змінювати? Є й такі, що хочуть, але не знають, як створити образ. Краще довірити це фахівцеві — українському дизайнеру Лілії БРАТУСЬ.
— Напевне, небагато жінок старшого віку читають модні журнали, більшість обмежені в коштах, за плечима — нелегкий трудовий шлях. Одягаються часто за принципом «щоб було зручно». Які рекомендації дасте нашим читачкам, які попри все хочуть залишатися Жінкою?
— Вважаю, що жінка залишається жінкою незалежно від того, де вона народилась — у селі чи місті та скільки їй років. Адже вік — це те, що у вас в голові. Тож не приміряйте на себе роль пенсіонерки — це ваш соціальний статус, а в житті маєте бути Пані. В одязі не треба прив’язуватись до віку, а ставити перед ним завдання. Що це означає? Найперше — визначити, який у вас стиль життя на сьогодні і згідно з цим формувати гардероб. Якщо жінка ще працює, то і гардероб повинна мати відповідний. Проводите багато часу з онуками, на дитячих майданчиках, тобто ведете активний спосіб життя? Тоді вам має бути в одязі зручно. Це не означає постійно носити шорти та футболки, адже можна одягатися «спортивно», лишаючись стильною. Варто перебрати старі речі та відкласти ті, які вже не відповідають вашому нинішньому способу життя. Тепер чітко побачите, чого бракує. Виходячи з цього, формуєте свій гардероб. Так уникнете проблеми багатьох жінок будь-якого віку: шафи забиті, а носять переважно одне й те саме.
— Одяг може як додавати віку, так і робити нас молодшими. Яке вбрання допоможе «омолодитися»?
— Жінки старшого віку часто віддають в одязі перевагу багатошаровості, коли вбрання складається з кількох шарів тканини — це зараз, до речі, дуже модно. Такий стиль додає образу, поставі легкості, яка саме й притаманна молодості. Але це не означає, що треба одягати сукню, а зверху — сірий піджак від костюма чи велику в’язану кофтину. Як варіант — одягніть сукню із легкої тканини, а зверху — подовжений жилет до коліна чи трохи вище. Він пасує до всього: спідниці, сукні, брюк. Такий жилет видовжує силует, робить фігуру трохи вищою, стрункішою. А ще універсальний: для будь-якої погоди. На осінь можна взяти тепліший — коли вже прохолодно, але куртки носити рано.
Що стосується кольорів, зверніть увагу на шовкові тканини ніжних пастельних відтінків — молочний, небесно-блакитний… Вони роблять жінку молодшою. Гарний колір і лимонний, але не яскравий, а приглушений, який добре поєднується з ніжним блакитним. Узагалі краще вибирати світлі кольори — вони теж омолоджують. А от із коричневим треба бути обережними, він дуже складний і часто додає віку. Та саме його часто обирають жінки старшого віку за практичність.
— Вважається, що людина поважного віку має одягатися певним чином, віддаючи перевагу більш стриманим речам. Буває, сподобалася якась яскрава сукня або аксесуар, але спиняє стереотип «а що люди про мене скажуть»?
— Не варто зважати на те, «що скажуть люди», бо з віком розумієте, що чужа думка нічого не вирішує у вашому житті, хіба що ставить додаткові рамки. Якщо задумалися над тим, що в гардеробі переважають непоказні, сірі речі, в яких не почуваєтеся жіночною, це вже свідчить про те, що вам у цьому образі некомфортно і пора щось змінювати. Є сенс час від часу переглядати модні журнали, дивитися на ведучих, акторок — це надихне на створення власного неповторного образу. Якщо не наважуєтеся відразу змінити стиль, починайте з малого — оригінальні браслети, намисто, шовкові шалики, зав’язані на шиї, тощо… Навіть такі маленькі деталі здатні освіжити зовнішній вигляд.
ЩО РОБИТИ ЗІ СТАРИМИ РЕЧАМИ?
Вам вони лише заважають, а комусь будуть потрібні. Можна продати, віддати, подарувати… А ще цікавіше — організувати ярмарок, домовившись з іншими жінками, котрі теж принесуть свої речі, які можна обміняти або купити за символічну ціну — зараз такі заходи дуже поширені. Так і дозвілля цікаве організуєте, зможете прилаштувати непотрібні вам речі, і вподобаєте собі нову річ за символічну суму. Можна навіть ці гроші спрямувати на благодійну акцію. А те, що не продали чи не обміняли, можна віддати в притулок для літніх людей. Звичайно, йдеться лише про добротні речі, які з тих чи інших причин не носите.
Повну версію матеріалу можна прочитати у газеті “Порадниця” №34 від 22 серпня 2019 року.
Підготувала Діана ШЕПЕЛЬ.