Його частіше купують дітям, тому важливо навчитися обирати якісний і корисний продукт. Експерти радять віддавати перевагу морозиву з натуральної молочної сировини, а перед купівлею уважно читати склад, вказаний на упаковці. Орієнтуватися виключно на ціну не варто, адже навіть найдорожчий холодний десерт може бути з додаванням рослинних жирів, синтетичних ароматизаторів та барвників.
Морозиво виготовляють за індивідуальною рецептурою виробника (на маркуванні буде позначка ТУ (технічні умови) або за одним із трьох державних стандартів (ДСТУ).
ДСТУ 4735:2007 «Морозиво з комбінованим складом сировини» передбачає використання суміші молочного та рослинних жирів, причому в довільних співвідношеннях.
ДСТУ 4734:2007 «Морозиво плодово-ягідне, ароматичне, шербет, лід» виготовлене взагалі без молока, на основі суміші фруктової та ягідної м’якоті й соку чи цукрового сиропу.
ДСТУ 4733:2007 «Морозиво молочне, вершкове, пломбір» не дозволяє використовувати пальмову олію чи інші рослинні жири. Це «наймолочніше» морозиво!
Прихильникам тонких талій варто зважати й на загальний вміст жиру в морозиві. Найкалорійніше — пломбір. Відповідно до держстандарту, в ньому має бути від 12 до 20 відсотків жиру.
ДОВІДКОВО. За оцінками виробників морозива, середньостатистичний українець за рік з’їдає майже 2,5 кг цього десерту. Водночас у Європі його споживання сягає 12,9 кг на особу, а в США — понад 24 кг.
Інна ПОЛЯНСЬКА.