Аби не помилитися, купуйте горошок і кукурудзу, вирощені в Україні. Вони дешевші, ніж імпортні, та смачніші. Сорт «екстра» кращий, ніж «вищий», «перший». Візьміть банку з горошком, кукурудзою і добре потрусіть. Якщо зерна стукають об стінки, то в банці більше води, ніж гороху. Найкраще купувати горошок, датований червнем, липнем, серпнем. Це молоді свіжі зерна, соковиті й м’які. Решту року консерви виготовляють із сухого гороху, вони твердіші та менш смачні.
На банках із рибними консервами обов’язково вибивають випуклими цифрами або наносять фарбою, що не стирається, дату виробництва і термін придатності. А ще на банці має бути буква Р. На кришці сайри натуральної зазвичай стоїть номер 308, печінки тріски — 110, горбуші натуральної — 85 Д, кільки балтійської — 352, шпротів у маслі — 137.
Купуйте «Молоко згущене цільне» в жерстяних банках, а не продукцію під назвами «Варенка», «Згущенка». Саме такі й містять шкідливі рослинні жири, ароматизатори й стабілізатори. До складу згущеного молока повинні входити тільки молоко і цукор. Про те, що купуєте справжнє згущене молоко, свідчить кришка банки, де зазвичай вибитий асортиментний номер 76.
Серйозним має бути й підхід до вибору консервованої свинини, яловичини. Купуючи її, постукайте по кришці — глухий звук на банці є ознакою наявності повітря, ідеального середовища для розмноження шкідливих бактерій. Треба також уважно вивчити дату виробництва і термін придатності, щоб не придбати прострочений товар. Номер зміни зазначений в другому ряду після дати виробництва. Якщо її немає, товар може бути невідомого походження. Третій ряд — буква А, що є назвою м’ясних консервів. Усе це доводить, що вони справжні.
За умови, коли подібних ознак немає, краще відмовитися від покупки тушонки.