Парфуми — це поєднання, розчинених у спирті різних ароматичних речовин у певних пропорціях. Спеціаліст-парфумер створює і розробляє рецепт, відповідно до якого готують суміш, яку потім розчиняють у спеціальному очищеному спирті. В результаті отримують як власне парфуми, так і парфумовані (туалетні) води.
Термін зберігання парфумів і туалетних вод обмежений, тому необхідно знати деякі правила. Свої властивості вони не втрачають у середньому протягом 3 років. Якщо флакон виконаний за всіма правилами парфумерного мистецтва, має спеціальну шийку і пробку, що щільно до неї прилягає, то за час його використання вказаний термін не зменшується.
Якщо ж на флакон потрапляють сонячні промені, то термін придатності стає меншим. Під впливом сонця руйнується формула ароматичної композиції і змінюється її «звучання». Тому парфуми не варто зберігати, приміром, на підвіконнях.
Парфуми бояться тепла, температура згубно діє на ароматичні складники, змінюючи їх запах. Тому зберігати парфуми поблизу опалювальних приладів або на кухні, де зазвичай тепліше, ніж в інших приміщеннях, також не варто.
Потрібно пам’ятати, що негативним фактором є вологість, вплив якої призводить до порушення складної хімічної формули парфумів, внаслідок чого вони втрачають свої якості й псуються. Тому ванна кімната — не найкраще місце для їх зберігання, особливо якщо не щільно закриваєте флакон.
Найкраще зберігати парфуми у прохолодному, сухому і темному місці.
Не можна допускати потрапляння сторонніх речовин у флакон. Також заборонено змішувати різні парфуми. Ознаками їх псування, непридатності можуть бути зміна консистенції, утворення осаду, зміна кольору чи запаху.