Під час походу по магазинах перед нами не рідко постає питання вибору – як поєднати кілька речей різного кольору в одному образі. Найчастіше при складанні гардероба існують дві крайнощі. З одного боку, він може бути занадто нудним, бо складається всього з кількох кольорів, з іншого – надто строкатим, надміру яскравим. Щоб образ мав гармонійний вигляд, треба знати основні правила поєднання кольорів в одязі. А розібратися у тонкощах їх підбору допоможе коло кольорів. Теорія комбінації кольорів в одязі дає змогу визначити, які відтінки добре гармоніюють один з одним, отже – полегшить підбір гардероба, знижуючи ризик покупки невідповідного одягу й аксесуарів.
ПРАВИЛО КОЛА
Колом кольорів швейцарського художника Іттена користуються професійні дизайнери, художники та стилісти. Так чому б нам, модницям, не взяти його собі на озброєння? У трикутнику Іттен розташував основні кольори – червоний, синій і жовтий, з яких отримують усі інші. Жовтогарячий, зелений і фіолетовий розташовані на гранях трикутника – це кольори другого порядку. Вони вийдуть, якщо змішати два основні кольори (наприклад, жовтий + червоний = жовтогарячий). Кольори третього порядку в колі утворюються при змішуванні первинних і вторинних кольорів. Яким чином користуватися колом кольорів як підказкою?
КОМПЛЕМЕНТАРНА КОМБІНАЦІЯ
Комбінація двох протилежних кольорів – найсміливіша. Такі кольори у колі Іттена розташовані один проти одного (жовтий і фіолетовий, синій і жовтогарячий, червоний і зелений). Багато хто вважає, що поєднання, наприклад, фіолетового й жовтого в одязі має надто зухвалий вигляд. Але у такому разі важливо правильно підбирати відтінки. Скажімо, золотисто-жовтий і лавандовий. Щоб така комбінація не впадала в очі, один колір має бути основним, а інший наявний, наприклад, у вигляді аксесуарів.
АНАЛОГІЧНЕ ПОЄДНАННЯ
Передбачає комбінацію кольорів, які розташовані на колірному колі поруч. Це одна з найгармонійніших і найприємніших для очей комбінацій. Наприклад, жовтий – жовто-зелений – зелений – бірюзовий. Цей стиль підійде тим, хто обирає стриманий образ, у якому немає яскравих спалахів і різких переходів.
ПРАВИЛО ТРИКУТНИКА
Тріада – комбінація трьох кольорів, розміщених на колі на однаковій відстані один від одного у формі рівностороннього трикутника. Разом ці кольори створюють доволі яскраву палітру, тому їх важливо правильно збалансувати. Один колір має бути домінуючим, а два інших – доповнювати. Чудово підійде тим, хто прагне мати ефектний та незабутній вигляд і виділятися із юрби.
СХЕМА КВАДРАТА
Складається з двох пар, у кожній з яких є протилежний колір і відповідний йому аналоговий. Цей варіант більш різноманітний, але вимагає точного дотримання балансу основного й додаткових кольорів. За рахунок цього образ виходить динамічним, грайливим і яскравим.
МОНОХРОМНА ГАРМОНІЯ
Це поєднання різних відтінків одного кольору, наприклад, лише зеленого або синього. За такої колірної комбінації образ виходить вишуканим і елегантним. Оптимальний вибір, наприклад, для офісних працівників. Якщо ж хочете, щоб комплект мав оригінальний і не одноманітний вигляд, пограйте з фактурою тканин, яскравістю й насиченістю кольору, тобто наявністю темних і світлих відтінків. Це можуть бути зелений або колір морської хвилі, а також волошковий, небесно-голубий, блакитний.
Як бачите, застосування на практиці колірного кола допоможе по-новому поглянути на свій гардероб, зробити його більш стильним і яскравим, а покупка одягу й аксесуарів стане більш продуманою.
Діана ШЕПЕЛЬ.