Обрізування кущів смородини після збору врожаю – процедура, яку не можна пропустити. Хоча багато господарів не поспішають це робити, мовляв, восени все одно доведеться обрізувати. Тим більше, що вегетативний цикл рослин не закінчився і до холодів ще далеко.
Насправді, не все так просто. Смородина, закінчивши плодоношення, пару тижнів «відпочиває», а після – починає закладати квіткові бруньки на майбутній рік. Тепер елементарний підрахунок: скільки ресурсів піде на цей важливий процес, якщо кущі обтяжуватиме непотрібна зелена маса? Вірно, живлення потрібно буде більше. І навпаки: чим менше гілочок, тим якісніше цвістиме кущ наступного сезону. Одне слово, обрізувати потрібно, але робити це слід правильно!
Йдеться про обрізування легке, санітарне, а масштабне, кардинальне зробите восени, готуючи кущі до зими.
Що слід видаляти:
- старі сухі пагони;
- гілки зі слідами захворювань і дій шкідників;
- пагони, що загущують центр кущів.
Також можна підкоротити на 10–12 см однорічні та «нульові» пагони – саме вони нестимуть важливу місію плодоношення наступного року.
Додатково. Не забудьте про вологозарядні поливи: достатній рівень вологи в ґрунті – запорука успішного формування квіткових бруньок. Полийте кущ через 2–3 тижні після збору врожаю, особливо, якщо у вашому регіоні давно не було дощів і стоїть спекотна суха погода. Дорослому кущу достатньо буде 2–3 відра води.
Ближче до кінця серпня кущі можна підживити фосфорно-калійними добривами, а після – провести профілактичні обприскування проти захворювань і шкідників. Не зайвим буде на ділянці, де росте смородина, розпушити й заново замульчувати ґрунт.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.