Способів розмноження лілій чимало: поділ гнізда цибулин, повітряними бульбочками, цибулинними лусками. Однак найчастіше розмножують цибулинами.
Ділять зазвичай 4—5-річні рослини (деяких
видів — 2—3-річні). За цей час більшість лілій утворює гнізда з цибулин різного віку та розміру. Спочатку обрізають стебла, залишивши пеньок. Гнізда викопують, не пошкоджуючи коріння, обтрушують ґрунт і оглядають. Чисті здорові цибулини протруюють 20—30 хв. у розчині марганцівки (5 г на 10 л води). Дочірні цибулини із самостійними корінцями відділяють і висаджують окремо.
Місце для посадки вибирають світле, захищене від вітру, але й без застою повітря. Ґрунт має бути пухким, водопроникним, бо лілії не переносять надміру вологи. Свіжий гній не вносять, бо це може спричинити спалах грибкових захворювань. Крупні лілії висаджують на відстані 20—25 см, невисокі — 10—15 см.
Цибулини більшості видів садять на глибину, втричі більшу за їх висоту. На легких піщаних ґрунтах висаджують глибше, ніж на важких. Лілії ґрупи кандидум (білосніжні) не заглиблюють. У груп американських лілій та мартагон зрідка утворюються дочірні цибулини, і вегетативно їх краще розмножувати лусочками.
Після посадки лілії рясно поливають, бажано ще й замульчувати. Найкращий період для цього — серпень—вересень. Однак термін залежить від стану цибулин, адже після цвітіння вони виснажуються. Має минути 1—1,5 міс., щоб вони зміцніли, набралися сил. На стан цибулин погано впливає зрізування квітів, бо зазвичай зрізують і частину листя. З рослин, у яких ділитимуть цибулини, після цвітіння зрізують лише квітку, щоб запобігти зав’язуванню насіння.
Якщо цибулини придбані не в сезон, наприклад, навесні, покладіть їх у поліетиленовий пакет з отворами для вентиляціїразом із мохом сфагнум або сухим верховим торфом. Зберігати слід при температурі 2—5 градусів, наприклад, у холодильнику.