Споживачі, що отримують послугу з доставки (розподілу) газу, в січні отримають платіжки з сумами, що можуть відрізнятись від грудневих. Це пов’язано не зі зміною тарифу на розподіл, адже він залишається незмінним, а з методикою нарахування.
Так, із 1 січня 2023 року щомісячну плату за доставку газу розраховано, спираючись на дані споживання за попередній газовий рік (за період із 1 жовтня 2021 по 30 вересня 2022 року). Для щомісячного платежу кількість спожитих за цей період кубів треба помножити на тариф для розподілу газу та розділити на кількість місяців у році.
Тож хто з 1 жовтня 2021 року по 30 вересня 2022 року зменшив споживання газу порівняно з попереднім газовим роком, тепер платитиме за розподіл менше, а хто збільшив — і суму більшу побачить у платіжках.
Варто зауважити, що сам тариф на розподіл газу на період воєнного стану не змінюється. У різних облгазів тарифи різняться.
Нагадаємо, що навіть у разі, якщо споживач не користувався газом цілий рік, але підключений до газопроводу, має сплатити за послуги доставки.
Обов’язковий мінімальний об’єм газу, за який треба сплатити, залежить від переліку газового обладнання у вас удома:
- 39 куб.м на рік для домогосподарства, де встановлено плиту тільки для приготування їжі;
- 126 куб.м на рік для домогосподарства, де газ використовують для приготування їжі та підігріву води;
- 314 куб.м на рік для домогосподарства, де газ використовують комплексно для приготування їжі, підігріву води та опалення та/або споживач не є побутовим.
Не сплачують лише ті споживачі, які від’єднані від труби та мають відповідний підтверджувальний акт.