Для заморожування беруть молоді стручки з м’якими стулками, без пергаментних плівок та волокон, з зернами молочної стиглості. Взимку з такої квасолі можна готувати супи, рагу, вітамінні салати або просто відварювати як гарнір. Заготувати її можна кількома способами.
Спосіб 1
Стручки помити, ножицями видалити кінчики. Розрізати плоди на 2–3 частини та злегка обсушити на рушнику. Висипати у пакет та заморозити. Для заморожування краще брати спеціальні пакети з застібкою. Вони виготовлені зі щільного поліетилену і використовувати їх можна багаторазово.
Спосіб 2
Від попереднього відрізняється тим, що перед заморожуванням стручки бланширують. Квасолю перебирають та миють, видаляють кінчики з обох боків. Потім закладають у киплячу воду та кип’ятять протягом 3–5 хвилин (не більше, бо розвариться). Далі воду зливають, квасолю швидко відкидають на друшляк та занурюють у дуже холодну воду. Цей прийом зробить її смачнішою, дозволить зберегти форму та колір. Після цього її треба підсушити на рушнику, розкласти по поліетиленових пакетах та заморозити.
Дуже зручно заморожувати спаржеву квасолю разом з іншими овочами порційно — для супів та рагу. Якщо розморожену квасолю використовують для приготування салатів та гарнірів, її приварюють (якщо не зробили цього до заморожування), обсмажують на олії, присолюють да додають приправи. У супи сиру квасолю можна закладати, не чекаючи, доки розморозиться.
Катерина ОКУНЬ.