Цей рецепт — справжня паличка-рятівничка! Як би уважно ми не заглядали під кожен листочок, де-не-де та й визирне огірковий велетень. А гачкуваті огірочки, які можуть з’явитися після перепадів добових температур… Ось ці «браковані» знахідки з городу — хороша основа для розсолу, в якому можна засолити огірочки.
На банку 1 л:
* рівненькі невеликі огірки для засолювання
* огірки для розсолу (відбраковані)
* 2 столові ложки солі
* 2 зонтики кропу
* 4 зубчики часнику
* листя хрону, смородини і вишні (за бажанням)
Спочатку необхідно зробити масу, в якій огірки будуть просолюватися. Для цього на крупній тертушці подрібнити відбраковані екземпляри. Огіркову масу перемішати з сіллю і дати постояти хвилин 15 (до утворення соку). На дно стерилізованої банки викласти зонтик кропу, зубчики часнику, а також листя хрону, вишні, смородини. Далі укласти вертикально цілі огірки і перекласти їх отриманою огірковою масою. Головне — якомога щільніше утрамбувати терту масу, щоб сік повністю покрив огірки і заповнив всі «порожнечі» в банці. Зверху викласти зонтик кропу. Капронові кришки змастити зсередини гірчицею, щоб не пліснявіли огірки. Якщо є лист хрону, тоді можна покласти зверху лист хрону. Закрити банку капроновою кришкою, розігрітою попередньо для більшої герметичності. Поставити соління в холодну комору або підвал. Через 2–3 дні необхідно перевірити наповненість банки. Якщо розсіл ввібрався, і банка не заповнена доверху, то натерти ще огірок, перемішати його з сіллю, заповнивши банку повністю. Справжній смак солоного огірка проявиться приблизно через місяць.
Перевага цього рецепта в тому, що цілі огірочки можна їсти як закуску, а терті використовувати для приготування розсольнику.
Готувала Діана ШЕПЕЛЬ.