Жіночі шкарпетки зараз дуже популярні як аксесуар, здатний внести родзинку в повсякденний образ. Ось 5 правил, які диктує дамам стиль.
Краще однотонні. На роботу або на будь-який захід потрібно надягати лише однотонні шкарпетки. Ніяких написів і малюнків на видимій частині (халяві) бути не повинно.
Низ як верх. Не обов’язково надягати шкарпетки під колір взуття. Дуже стильний вигляд мають шкарпетки, що перегукуються за кольором із верхом вашого вбрання (наприклад, зелений светр — зелені шкарпетки).
Капрон — до туфель. Купили туфлі чи босоніжки й боїтеся натерти ноги? У сучасній жіночій моді припускаються капронові шкарпетки під відкрите взуття. Але капронки повинні бути мереживні. При цьому слід пам’ятати, що капрон не підходить до спортивного взуття.
Дотримуйтесь довжини. За етикетом у жінок халяви шкарпеток мають бути вищими краю взуття на 3—4 см — щоб шкіру було видно, коли сидите в джинсах нога на ногу. До слова, чоловікам етикет диктує зворотне: їм не дозволено виставляти напоказ голі ноги, тому й шкарпетки повинні бути високими.
Носіть невидимки. Деякі види взуття носять на босу ногу, наприклад, мокасини, кросівки. Якщо вам це некомфортно, надягайте шкарпетки-невидимки, які прикривають лише стопу й зовсім не мають халяви.
«БОСОНОГИЙ» ЕЙНШТЕЙН
Шкарпетки — це не тільки предмет гардероба, але й привід для жартів. Наприклад: «Дай чорний фломастер.Палець треба пофарбувати. — Навіщо? — В гості йду, шкарпетка дірява». А ось Альберт Ейнштейн, фізик-теоретик, лауреат Нобелівської премії 1921 року, жарт би не оцінив. За його словами, він усвідомив безглуздість цього предмета: «Великий палець ноги рано чи пізно робить дірку в шкарпетці. Так навіщо вони потрібні?» і «Навіщо носити туфлі й шкарпетки, якщо щось одне має цілком непоганий вигляд». Ось такий незвичайний факт про вченого.