Насправді найкращий варіант у цій ситуації – нічого не робити. Особливо, якщо до пересадки рослин у теплицю або відкритий ґрунт залишилися лічені дні.
Намагаємося просто висадити рослину якнайшвидше і дивимося, що буде. Цілком можливо, що зниження врожайності не виявиться критичним. А якщо до висадки ще тиждень чи два? І прогноз погоди, хоч як прикро, попереджає про можливі заморозки? Тоді варто злегка пригальмувати розвиток рослин, а після пересадки допомогти їм укорінитися.
- Знижуємо температуру або виносимо розсаду в більш прохолодне приміщення: плюс 18 градусів удень та 15 вночі – цілком комфортний режим.
- Не вносимо ніяких підживлень, поливаємо виключно за потреби та невеликими порціями. Якщо бутони з’явилися на розсаді найціннішого дорогого сорту, є сенс акуратно, методом перевалки пересадити рослини у великі горщики. Можливо, вирішите так їх і залишити на все літо – помідори, перці та баклажани добре ростуть і плодоносять у горщиках.
- Зважуємо всі «за» і «проти» якнайшвидшої висадки розсади. Наприклад, якщо є можливість обігрівати теплицю або спорудити всередині додатковий плівковий парник.
- При пересадці розсади в ґрунт пролийте лунку розчином стимулятора росту коренів (приміром, Гетероауксин, Grandis та інші) або самостійно приготовленим натуральним коренеутворювачем на основі соку алое, дріжджів чи вербової води.
Чи потрібно обривати квіти? Тут багато залежить від культури та вашого бажання. Наприклад, на перцях і баклажанах багато городників видаляють «коронні квітки» – ті, що в середині розвилки стебла. Кажуть, якщо не скупитися, потім і перець, і баклажан дають набагато більший урожай. А в помідорів плоди на перших пагонах найбільші, їх, навпаки, найчастіше намагаються зберегти.
Підготував Руслан ВЛАСЕНКО.