Зазвичай із моменту посадки цибулі до збирання врожаю минає від 70 днів. Однак корективи може внести погода. Якщо літо холодне та сире — врожай викопують пізніше. Крім того, є ранні, середні та пізні сорти. Існує кілька зовнішніх ознак, які підкажуть, що цибулю час збирати.
Дуже важливо правильно визначити цей строк, оскільки як недостиглий, так і перестиглий урожай погано зберігається. Рано зібрана цибуля не встигає сформувати криючі лусочки, її шийка залишається товстою. У перестиглої починає утворюватися вторинна коренева система, розтріскуються й опадають сухі луски.
Перед збиранням урожаю не рекомендується поливати грядки близько двох тижнів, бо це може спричинити розвиток гнилісних процесів у цибулинах. Крім того, завдяки цьому пришвидшується достигання. А ще зайва волога у цибулинах знижує лежкість. Для прискорення достигання іноді цибулю злегка підкопують вилами, щоб трохи надірвати корені.
Збирати починають, коли основна частина листя (60—80 відсотків) пожовтіла та полягла, цибулина вже сформована, шийка стає тоншою та починає всихати, а деякі зовнішні луски сухі, легко знімаються та мають характерне для сорту забарвлення. До цього часу цибуля накопичує максимум поживних речовин і закінчує ріст. Викопувати краще вилами, висмикувати небажано. Працюють уранці в суху теплу вітряну погоду, щоб цибулини добре просохли. При цьому дуже важливо не пошкодити їх, бо довго не пролежать.
Перед закладанням на зберігання цибулю добре просушують. Якщо погода сприятлива — врожай залишають прямо на грядках на 1—2 тижні, розклавши в один шар. Таке висушування сприятиме загибелі збудників багатьох хвороб і шкідників. У дощову погоду цибулю сушать під навісом, на горищі або в сараї. Головне, щоб місце було добре вентильоване. Достатньо висушена шарудить при ворушінні. У висушених цибулин шийка добре змикається, вони мають кілька сухих щільних зовнішніх лусок. Цибулини очищають від залишків ґрунту, обрізають корінці (але так, щоб не пошкодити денце) і залишають шийку довжиною 4—5 см.
Якщо вона буде коротко обрізана або невисушена, всередину можуть потрапити інфекції. Такий урожай дуже швидко зіпсується.
Іноді сухе перо не обрізають, а сплітають цибулю в коси, як робили наші бабусі. Так вона теж добре зберігається.