Овочі, запечені в духовці, зберігають значно більше поживних речовин, ніж ті, що відварюють чи смажать. Вони не містять жиру і під час приготування вкриваються хрумкою скоринкою. А крім того, готуються дуже швидко. Тому останнім часом користуюся саме таким способом.
Найчастіше ми запікаємо картоплю в шкірочці, хоча насправді для запікання придатні майже всі овочі. Запікати їх можна просто на деку, а також у горщечках, фользі, рукаві –- будь-як. Овочі можуть бути цілими або порізаними скибочками -– залежно від рецепту. Можна одразу заправити їх перед приготуванням олією, часником, сушеними ароматними травами. Цілі овочі краще перед приготуванням не солити, бо вони виділятимуть сік і стануть м’якими. А овочеве асорті, порізане скибочками, можна посолити одразу. Деякі овочі, як-от картоплю чи кабачки, не зайве наприкінці приготування притрусити натертим сиром. Продукти перед приготуванням ретельно промивають, але не чистять, і підсушують, щоб не залишалось крапель води. Краще запікати на решітці. Можна, звісно, й на деку, змащеному олією. Між овочами має лишатися місце, не треба класти їх впритул, бо під час приготування вони виділяють пару. Ставлять овочі в добре розігріту духовку. За 20 хв. слід перевірити готовність. Важливо стежити, щоб овочі не підгорали й не пересихали. Середня тривалість приготування –- 30–40 хв. За цей час їх 1–2 рази перевертають. Однак значною мірою час приготування залежить від виду овочів та способу приготування. При запіканні буряків бажано не порушувати цілісність шкірочки, а шкірочку картоплі перед запіканням, навпаки, проколюють у кількох місцях. У нашій родині дуже люблять буряки, запечені у фользі, однак запікати їх довго, 1,5–2 год. Готовність перевіряємо зубочисткою. Коренеплоди (і не лише буряки) краще вибирати середні, бо великі не пропечуться.
Іноді рядять спочатку трохи відварювати овочі, а потім запікати в духовці. Щоб картопля у фользі була соковитішою, у фольгу до неї можна покласти по невеличкому шматочку вершкового масла. Таку картоплю, до речі, можна потім розрізати вздовж майже повністю і розкласти книжкою. Всередину покласти начинку: салат із плавлених сирків, сирно-грибну чи сирно-курячу начинку, скласти половинки картоплини і подавати на стіл, не виймаючи з фольги, лише злегка розгорнувши. Виходить смачна й оригінальна страва, що підійде й для святкового столу.
Запікати у фользі можна овочеве асорті: порізати різні овочі скибочками, посолити, поперчити, додати приправи та загорнути у фольгу. Можна покласти ще й скибочки курятини. Дієтична і корисна страва готова! Запікають усе, що є: картоплю, кабачки, баклажани, цибулю, солодкий перець, томати, капусту — цвітну та броколі. Готову страву присипають васильками й часником.
Людмила РОМАШКО.