ВАЖЛИВА РЕГУЛЯРНІСТЬ
Для догляду за обличчям використовуються лицьові валики і аплікатор «Краплинка», оскільки вони мають маленьку площу впливу і мінімальний крок голки (3,5 мм). За рахунок виникнення гальванічних струмів на кінчиках голок і між ними, вони активно впливають на м’язи обличчя, шиї та області декольте. Тонізуючи їх, досягається ефект ліфтингу.
Самомасаж рекомендується робити всім жінкам за відсутності протипоказань увечері, оскільки після нього потрібно пару годин, щоб пройшло почервоніння. Але якщо є час, можна робити і вранці, особливо від набряків під очима. Ефект буде кращим, якщо застосовувати процедури на ранніх стадіях старіння шкіри. Для хорошого результату рекомендується пройти інтенсивний курс по 10–20 процедур через день або підтримуючий курс 1 раз на 7–14 днів. Всього на рік потрібно проходити 2–3 курси. А сам масаж робити протягом 10–15 хв.
ПРОТИПОКАЗАННЯ
Процедура протипоказана при гострих захворюваннях лицьового нерва, гнійничкових, гострих, грибкових інфекціях шкіри обличчя (дерматит, екзема, герпес тощо), пласких бородавках. Не можна робити масаж при гірсутизмі (росту волосся за чоловічим типом у жінок), куперозі 3-й стадії (судинних «зірочках»), пошкодженнях кожного покриву. Якщо на обличчі є запалення у великій кількості, теж масаж не роблять. Спочатку потрібно привести обличчя в порядок, оскільки можна рознести інфекцію, а потім довго лікуватися. При кистах, новоутвореннях у щитовидній залозі протипоказаний масаж шиї.
ПОЧАТОК ПРОЦЕДУР
Аплікатор повинен бути у кожного свій. Перед використанням його необхідно обробити спиртом. До початку масажу потрібно зняти макіяж очищуючим молочком, очистити тоніком шкіру обличчя. Вона повинна бути чистою, сухою і без крему.
Жодні знеболюючі препарати приймати або колоти не потрібно. Сила впливу аплікаторів на шкіру не повинна викликати біль, а приносити тільки приємні, комфортні відчуття.
ТРИ ФАЗИ МАСАЖУ
Перша фаза масажу – початкова, збільшує лімфовідтік. Руками від центру до периферії виконуємо легкі погладжування підборіддя і лоба. Далі масаж здійснюється аплікаторами повільно по масажних лініях від центру до периферії. Кожну масажну лінію обробляють по 3 рази.
Друга фаза спрямована на поліпшення мікроциркуляції крові та її еластичності. Вона проводиться легкими пружинними петлеподібними рухами. При цьому натискання на кістку не повинні бути болючими, але й не надто слабкими.
Першу масажну лінію починаємо пунктиром від мочок вух і прямуємо до підборіддя. Потім від підборіддя повертаємося до мочок вух петлеподібними натисканнями. На одну петельку має бути кілька натискань. Рухи повинні бути безперервними, без інтервалів.
Потім виконуємо другу масажну лінію. Знову пунктиром від мочок вух йдемо до куточків рота, робимо кілька натискань по краях верхньої і нижньої губи. Рухи повинні бути однаково симетричні з обох сторін. І петельками повертаємося до мочок вух.
Третя лінія – пунктиром йдемо від мочок вух до куточків очей, потім дуже обережно – навколо очниці. Повертаємося петлеподібними натисканнями до мочок вух. Потім пунктиром просуваємося до носа, на переносицю. І петлеподібними натисканнями по лобу повертаємося до скроні. Місця з гусячими лапками, глибокими мімічними зморшками слід обробляти трохи довше.
Четверта лінія спрямована на те, щоб поліпшити овал обличчя і прибрати друге підборіддя. Від скронь пунктиром йдемо до середини підборіддя і в області другого підборіддя виконуємо петлеподібні натискання, ніби підтягуючи його на місце. Потім по шиї спускаємося вниз і виконуємо ті ж рухи в області декольте.
Третя фаза – вібрація, дає ліфтинговий ефект. Дуже акуратно від центру до периферії здійснюємо поплескування шкіри обличчя, шиї і зони декольте.
Після виконання масажу рекомендується нанести крем, відповідний до типу шкіри. Дуже добре зробити маску, оскільки пори відкриті й проникнення діючих речовин буде більш глибоким, відповідно ефект від косметичних засобів буде набагато кращим.
Ольга ЛЕБЕДЕНКО, лікар-консультант компанії «Ляпко».