Догляд за гарбузами загалом простий, однак дуже важливо правильно їх формувати. Зазвичай рослини формують в 1–2 стебла. Для отримання великих плодів видаляють на кущі зайві плоди, залишивши лише 2–4 найближчі до кореня. Стебло прищипують через 5–7 листків після останнього. Щоб виростити величезний гарбуз, на рослині залишають 1 або 2 плоди.
Аби прискорити дозрівання плодів, іноді радять залишені пагони пришпилювати до землі й присипати шаром ґрунту завтовшки 6–7 см, щоб укоренилися.
Під плід підкладають фанеру або дошку, щоб уникнути контакту з землею та загнивання. Частину листя біля плодів видаляють для кращого освітлення сонцем. При вирощуванні гарбузів на шпалерах, парканах, вертикальних опорах плоди треба вкладати в сітки або мішки, які підв’язують до опори.
Гарбуз любить і органічні, й мінеральні добрива. Підживлювати їх можна раз на 2 тижні. Вперше — через 7–10 днів після висаджування розсади або через 3 тижні після посіву насіння. У 10 л води розводять 1 л коров’яку і 2 столові ложки нітрофоски, під кожну рослину виливають 8 л розчину. Можна на відро води взяти 2 л гноївки або свіжого коров’яку і додати 30–50 г деревної золи. Чисту золу вносять по склянці на рослину. Мінеральні підживлення готують з 20–30 г аміачної селітри, 40–50 г суперфосфату і 20–30 г калійної солі на 10 л води. Вносять так само, як органічні добрива. До і після підживлення рослини поливають, щоб ефективніше всотували добрива.
Коренева система гарбузів велика, вегетативної маси (зелені) багато, листкова пластина, яка випаровує значну кількість вологи, чимала. Тож їх треба вдосталь забезпечувати водою, особливо в спеку. Гарбузи не переносять навіть короткочасної посухи, тому їх рясно поливають від появи сходів до цвітіння, а також під час інтенсивного росту плодів. У період цвітіння кількість поливів слід зменшити, тоді плоди краще зав’яжуться, а коли вони ростуть, поливають рясно раз на тиждень із розрахунку відро води з температурою не нижче 20 градусів на рослину. Однак незадовго до збирання врожаю поливи припиняють — надмір вологи зменшує термін зберігання гарбузів. Крім того, вчасне припинення поливів поліпшує смак плодів, бо вони міститимуть більше цукру.
Найкращими вважають гарбузи середніх розмірів, та й транспортувати їх легше. Із велетенськими важко впоратись, до того ж вони потребують багато місця. Аби зекономити площу, рудих велетнів можна вирощувати вздовж огорож, біля стін господарських будівель, на компостних або гнійних купах.