Давно мріяла приготувати йогурт, щоб годувати сім’ю натуральними продуктами, проте зупиняла відсутність йогуртниці. Тепер я знаю, як приготувати цей корисний продукт без спеціальної техніки.
Зараз у мене завжди є цілий літр домашнього натурального йогурту за ціною літра молока. Правда, перший раз доведеться купити одну упаковку натурального йогурту (190 г близько 17 грн), але потім свій рідний можна вже використовувати як закваску!
- 1 л молока
- 1 столова ложка натурального йогурту (з гіркою)
Молоко налити в каструльку й довести практично до кипіння. Потім остудити до теплого стану. Для прискорення процесу остигання можна помістити каструльку в ємність із холодною водою. Пінку зняти. У чашку викласти йогурт (дуже важливо заздалегідь дістати його з холодильника й дати зігрітися до кімнатної температури, бо від різкого перепаду готовий йогурт може вийти слизької консистенції). Додати до йогурту приблизно половину склянки теплого молока й добре перемішати. Потім перелити розведений йогурт у загальний об’єм теплого молока. Гарненько перемішати, щоб закваска рівномірно розійшлася по молоку. Перелити в баночки, закрити кришками. Добре укутати їх ковдрою, щоб повільно охолоджувалися. Час заквашування домашнього йогурту — 6—8 год. Через 6 год., як правило, домашній йогурт уже готовий. Поставте його в холодильник і дайте повністю охолонути.
У цьому випадку виходить питний йогурт за консистенцією, як кефір із грудочками. Перед уживанням можна додати улюблене варення, мед, мюслі й отримати власний смак у більш натуральному вигляді. А щоб вийшов дуже густий, його треба відцідити. Вистелити друшляк 4 шарами марлі й викласти йогурт. Я зазвичай роблю так на ніч, на ранок сироватка вся стікає. Виходить густий йогурт, просто ложка стоїть. Можна зберігати в холодильнику днів 5, а то й тиждень.
Йогурт можна використовувати як заправку для салатів, подавати з ягодами й фруктами, варенням, джемом, медом. У будь-якому разі буде смачно!
Поради: вибір продуктів украй важливий. Молоко має бути або домашнім, або, якщо немає такого, пастеризованим. Жирність будь-яка. Відповідно, від цього буде мінятися жирність самого йогурту, але на успіху результату це не позначиться. Йогурт теж повинен бути на 100 відсотків натуральним. У складі крім натурального молока й закваски з біфідобактеріями більше нічого бути не повинно.
Любов ПАРХОМЕНКО. м. Самбір.