«Якщо тримаєте господарство, стебла кукурудзи чудово підходять для виробництва корму для худоби. Я його готую на січкарці, що дісталась ще від батька. Важко переоцінити цінність кукурудзяного силосу. Він зручний, недорогий і легкий у заготуванні. Завдяки вмісту клітковини та крохмалю є джерелом енергії. Таким кормом із задоволенням ласуватимуть кози та нутрії. Також стебла є хорошою підстилкою. А ще з кукурудзяних стебел зараз роблять гранули для опалення. Однак для цього потрібен спеціальний гранулятор. Золу після спалювання використовую як добриво», – розповідає давній шанувальник «Порадниці» Олег ХОДЬКО з Київщини.
«Навіть якщо кукурудзяні стебла висихають на городі, я їх не спалюю, а роблю з них садові доріжки. Так захищаємо взуття від бруду та багнюки. У сусіда посеред двору після кожного дощу утворювалась велетенська калюжа. Забетонувати цю ділянку грошей немає. Я порадив закидати її стеблами кукурудзи, і стало значно краще», – пише Петро ЗАГОРІЙЧУК із Житомирщини.
«Роблю з них підстилку для компостної купи. А от компостуються стебла довго. Тому перед закладанням у компостну купу їх потрібно подрібнювати», – радить наша давня передплатниця Ганна ТАНАС.
«Якщо у вас є садовий подрібнювач, годі й шукати кращої мульчі. А головне, що матеріалу такого вдосталь. Можна також укладати цілі стебла між грядками. Взимку вони утеплять землю, влітку захистять від спеки та утримуватимуть вологу. Потім їх легко прибрати та закласти в компост. Якщо залишите на грядках – не страшно. Стебла перешкоджатимуть росту бур’янів», – ділиться власним досвідом Галина ДЕМИДЧУК із Одещини.
Василь ЛОПАТКА з Чернігівщини – прихильник високих грядок. Їх робить за допомогою кукурудзяних стебел, які укладає на дно. А також вже почав заготовляти для снігозатримання взимку.
Може, й у вас є досвід використання стебел кукурудзи? Поділіться!
Катерина ОКУНЬ.