Шахраї від імені компанії Meta пишуть в особисті повідомлення (Direct) у Фейсбуці й Інстаграмі та виманюють паролі від сторінок у соцмережах, застерігає Мін’юст.
Зміст повідомлення, яке можуть надсилати англійською мовою, полягає в тому, що нібито співробітники Meta повідомляють власнику сторінки про порушення правил спільноти. Шахраї можуть також писати, що після перегляду вашої сторінки було визначено, що ви кілька разів порушили авторські права. І якщо вважаєте, що це помилка, слід це оскаржити, інакше, мовляв, ваш обліковий запис буде деактивовано протягом 24 год. І водночас дають посилання на форму оскарження, а коли власник сторінки переходить за посиланням, шахрайський ресурс просить ввести власний логін і пароль у соцмережах. Після того, як людина вводить ці дані, вони автоматично стають відомі шахраям.
Пам’ятайте, Інстаграм і Фейсбук ніколи не пишуть щодо безпеки облікового запису в повідомленнях у Direct. Електронні листи від Meta (Інстаграм і Фейсбук) щодо безпеки вашого облікового запису та входу до нього, які було надіслано протягом останніх 14 днів, можна знайти в розділі «Безпека».
Захистити свої акаунти в соцмережах і месенджерах від шахраїв можна такими діями.
- Установіть багатофакторну автентифікацію. Така функція є в налаштуваннях вашого акаунта та може мати назву «двоетапна перевірка» — це коли для входу до акаунта, крім логіна та пароля, потрібно ввести код підтвердження, що приходить на смартфон, електронну скриньку або у відповідний додаток.
- Не вводьте свої логіни та паролі від акаунтів на незнайомих і підозрілих вебсайтах.
- Створюйте складні та унікальні паролі для кожного акаунта.
- Якщо стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/
- Більше інформації про правила платіжної безпеки — на сайті #ШахрайГудбай: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/