Зараз саме час збирати шипшину, адже давно помітили: люди, які п’ють чаї, компоти, сиропи з цих плодів, рідше хворіють.
- 1 кг свіжозібраної шипшини
- 200 г цукру
- 350 г води
Сироп на основі відвару шипшини згодиться не лише для цілющого чаювання. Його ненав’язливий смак вписується в різні десерти, підходить для просочення бісквітних коржів, доповнення млинців і запіканок.
Ягоди перебрати, відрізати кінчики. Довести до кипіння частину води (200—250 мл). Викласти шипшину і настоювати 10—15 хв. до розбухання. Потім добре розім’яти товкачиком і настоювати кашку близько 1 год. Протерти двічі ароматний настій крізь дрібне сито. Закип’ятити цукор і воду, що залишилася. Проварити 10 хв. У гарячий цукровий сироп додати настій процідженої шипшини та перемішати, проварити 20 хв. Гарячий концентрат перелити в зручну скляну ємність. Закрити та охолодити. Зберігати в холодильнику.
На 1,5 л води:
- 200 г сушеної шипшини
- 1 середній апельсин
- 3 гвоздики
- 2 горошини духмяного перцю
- мед за смаком
Шипшину залити водою, накрити кришкою, довести до кипіння. На слабкому вогні проварити 20 хв., доки ягоди луснуть і опустяться на дно каструлі. Апельсин покачати по столу, щоб був більш соковитим. Нарізати кружальцями та відправити в каструлю. Додати спеції, зняти з вогню. Накрити кришкою, настоювати до теплого стану. Процідити крізь сито. При подачі додати мед.