Українці готують окрошку на квасі, кефірі, сироватці, айрані, мінеральній воді та сметані. Роблять м’ясний варіант, додаючи варену ковбасу, курячу грудку, відварену свинину чи яловичину. І це не все. Одного разу я куштував окрошку з вареною сьомгою та авокадо — це дуже смачно та незвично. Я теж вирішив поекспериментувати, тому заливатиму окрошку міксом із квасу, сироватки, сметани та гірчиці.
Для окрошки:
- 4 свинячих ребра
- 1 яйце
- 2—3 огірки
- 250 г редиски
- 1 стебло цибулі
- 1 стебло селери (за бажанням)
- 8 гілочок кропу
- сіль, чорний мелений перець (за смаком)
Для заправки:
- 300 г світлого квасу
- 200 г сироватки або кефіру
- 100 г сметани
- 1 чайна ложка готової гірчиці
Духовку розігрійте до 180 градусів. Свинячі ребра посоліть і поперчіть. Запікайте в духовці 30—40 хв., дайте охолонути, зріжте м’ясо і дрібно наріжте. Яйце відваріть круто. Огірок, редис, цибулю та селеру помийте та дрібно наріжте. Якщо хочете, щоб овочі пустили сік, присипте трохи сіллю. Кріп помийте, відріжте стебло та дрібно поріжте.
Приготуйте заправку: в окремій ємності змішайте всі інгредієнти — квас, сироватку або кефір, сметану, гірчицю та сіль за смаком. Викладіть усі інгредієнти у велику каструлю та залийте заправкою. Відправте в холодильник мінімум на годину.
5 ПОРАД ПРИГОТУВАННЯ
1. М’ясо для окрошки можна не тільки варити, а й запікати в духовці або готувати на мангалі. Так, наприклад, курячу грудку можна посолити, поперчити, відправити на мангал, а після полити лимонним соком і залишити до повного охолодження. Потім нарізати кубиками і додати в окрошку.
2. Інгредієнти для окрошки необхідно різати дрібно — кубиками, смужками — як любите, але в жодному разі не використовувати тертушку. Починайте завжди з овочів: наріжте редис і огірок, додайте сіль, перемішайте і залиште. Що більше соку пустять, то смачніше буде. В окрошку можна також додати болгарський перець і навіть червону ялтинську цибулю. Із зеленню теж можете експериментувати, додаючи петрушку, трохи кінзи та базиліка, й навіть кілька листочків м’яти.
3. Окрошку можна вживати відразу або ж настоювати в холодильнику 1—2 год. У другому варіанті отримаєте більш насичений смак, але тут як з борщем — хто як любить: комусь подобається свіжозварений, а хтось надасть перевагу «вчорашньому».
4. В окрошку можна додавати не тільки гірчицю, а й хрін, а якщо любите ще гостріше, то й перець чилі.
5. У ресторанах окрошку часто подають у крижаних тарілках — і страва холодніша, і подача красива. Удома ж ви можете просто в тарілку додати кілька кубиків льоду.
Рецепт з сайту klopotenko.com