Якими вийдуть паски, залежить не тільки від рецепта та майстерності господині, а й від форми, у якій вони випікалися. Якій же формі віддати перевагу для приготування головних великодніх ласощів?
КЛАСИКА ЖАНРУ
Чавунним посудом користується вже не одне покоління господинь. Чавун рівномірно розподіляє тепло, випічка виходить соковитою та пишною без підгоряння. Головні недоліки – значна вага та іржавіння, через що випічка може приставати. Якщо готова паска не виймається з форми, поставте її у холодну воду на кілька секунд. Чавунний посуд необхідно періодично прожарювати, а перед випіканням змащувати олією – так він прооліється і з роками стає тільки кращим.
ПРАКТИЧНО
З металевими формами (зі сталі, жерсті або нержавійки) витратите значно менше часу на випікання, адже завдяки їх тонким стінкам тісто пропікається швидше. Головне – вибрати міцну форму з якісного матеріалу, який не гнеться й має щільно запаяні шви, інакше при високій температурі в духовці вона розпадеться. Основний недолік – тісто в них пригоряє та прилипає. Тому дно й стінки потрібно змащувати олією та притрушувати сухарями.
ЛЕГКО ВИЙМАТИ
Металеві форми можуть бути рознімними. Серед переваг – зручність в експлуатації, а також легкість, з якою можна вийняти паску. Для цього необхідно відкрити защіпку, розсунути бортики й вийняти гарячу паску, не порушивши цілісності й зберігши її зовнішній вигляд. Звісно, у них є свої недоліки – неякісні можуть протікати, погано закриватися й навіть заклинювати.
ПРИЄМНО ДАРУВАТИ
Паперові форми з яскравими орнаментами надають випічці вишуканості, виконуючи водночас роль гарної упаковки, що дуже зручно, коли йдете в гості зі своїми смаколиками. Вони виготовлені зі щільного вощаного паперу, а дно – з гофрованого картону. На дні та з боків форми є невеликі отвори, щоб тісто дихало й готова паска не відволожувалася. Щоб вийняти паску, папір просто розривають по шву. Однозначний плюс паперових форм – паски в них не висихають, вони не займають місця на кухні, що важливо, адже використовують форми для пасок тільки раз на рік. Мінус – необхідність постійно поповнювати запаси. Також неякісна паперова форма може захоплювати частину тіста, і випічка виходить неакуратною, тому перед приготуванням папір краще змастити тонким шаром олії.
М’ЯКИЙ СИЛІКОН
Силіконові форми – останній крик кухонної моди. Вони мають антипригарні властивості: достатньо під час першого використання змастити форму олією, і надалі зможете готувати без змащування. Щоб дістати готовий виріб, треба всього лише вивернути силікон навиворіт. Однак надто м’який погано тримає форму, тому спочатку треба поставити ємкість на деко, потім заповнити її тістом, а вже тоді помістити у духовку. Оскільки силікон доволі м’який матеріал, його легко проколоти та розрізати ножем.
ЕКОНОМ-ВАРІАНТ
Замінити посуд для випікання можна звичайними консервними банками будь-якого об’єму. Невеликі баночки ідеально підійдуть для пасок, призначених для подарунка. Дно й боки консервної банки викладіть проолієним пекарським папером. Щоб зробити випічку більш пишною та високою, підніміть папір вище рівня стінок банки. Так зможете запобігти прилипанню тіста до бортиків і збільшите об’єм випічки. Для дітей можна спекти маленькі пасочки у кружках із ручками, завдяки яким такі формочки зручно виймати з духовки.
Хоч би яку форму для випічки обрали, бажаємо, щоб ваші паски завжди були смачними та красивими.
Діана ШЕПЕЛЬ.