Після збирання урожаю з теплиці потрібно прибрати всі рослинні залишки, бо вони можуть містити збудників хвороб, і спалити їх. На зиму прибирають також різні предмети, інвентар: опори, лійки, верейки, мотузки тощо.
Теплицю очищують від засохлого бруду, пилу та землі. Бажано також зняти верхній шар ґрунту — 5—7 см, де може міститися найбільше шкідливих комах. Цю землю розсипати тонким шаром під кущами, взимку вона промерзне і знезаразиться. На звільнене місце підсипають свіжий і чистий родючий ґрунт.
Ємкості для води, стелажі, ящики і садовий інструмент можна обробити 5-процентним розчином мідного купоросу або хлорним вапном.
На зиму також слід із теплиці зняти поліетиленове покриття. Цей процес трудомісткий, але допомагає зберегти плівку. Спочатку поліетилен промивають у мильному розчині, протирають розчином мідного купоросу (100 г на 10 л води), потім висушують і складають на зберігання.
Якщо теплиця засклена, її зсередини і зовні треба помити простим мильним розчином. Не зайвим буде продезінфікувати скло ще й розчином марганцівки або купоросу. Тріснуте і розбите замінити. Щілини в рамах заробити замазкою або герметиком. Дерев’яні частини бажано побілити вапняним молоком — розвести 3 кг свіжогашеного вапна у відрі води. Можна додати ще 500 г мідного або залізного купоросу. Металевий каркас обдати окропом. Восени також необхідно провести профілактичну обробку приміщення від цвілі і грибкових захворювань.
Навесні дорога кожна хвилина, тому подбайте про підготовку теплиці восени.