Пікірування, тобто пересаджування розсади в окремі ємності, забезпечує сіянці достатньою кількістю ґрунту, а отже, більшою кількістю поживних речовин та рівномірнішим освітленням.
Пікірувані сіянці пересаджують у ґрунт із земляною грудкою. А це запобігає пошкодженню коренів і поліпшує приживання на новому місці. Особливо потрібне пікірування розсаді, висіяній густо. Здійснюють його, коли сходи достатньо зміцніють і в молодої рослини з’явиться пара справжніх листочків.
Утім, якщо висіяли невелику кількість насіння, особливо цінних сортів, краще обійтися без пікірування, а одразу висіяти в окремі горщечки. Адже під час пікірування частина сіянців може загинути.
За пару годин до пікірування розсаду рясно поливають. Для пересадки помідорів, перців і баклажанів беруть горщики діаметром не менше 10 см, для капусти – 5 см. У попередньо підготовлених ємностях пальцями роблять заглиблення. Рослини обережно підчіпляють кілочком, виймають та обрізують головний корінець. Якщо сіянці дуже дрібні та тендітні, як-от у петунії, допомагають зубочисткою. Заглиблюють сіянці практично під сім’ядолі, корінці розпрямляють кілочком. Після пересадки ґрунт злегка ущільнюють.
Після пікірування розсаду поливають і поміщають у прохолодне місце з високою вологістю повітря подалі від прямих сонячних променів. Через 3–5 днів вона зміцніє і можна буде повернути її на підвіконня.
Розсаду гарбузових вирощують без пікірування