Пам’ятаю, як у дитинстві мама змушувала мене в холоди надягати шапку, а я все відмовлялася: мені було спекотно, лоб чухався. З того часу шапки категорично не ношу, а нещодавно почула, що шапки взагалі шкодять волоссю та шкірі голови. Виходить, я права у своїй нелюбові до головних уборів?
Ірина. м. Львів.
Мінусова температура — величезний стрес для волосся. Додаємо сюди сильний вітер, вологість — і отримуємо просто гримучу суміш, що робить волосся сухим, ламким і тьмяним. Але холод ще більш шкідливий для шкіри голови. При переохолодженні погіршується кровопостачання волосяних цибулин. Тому, якщо не хочете передчасно полисіти, взимку все ж таки потрібно носити шапку. Інша річ — яку?
Не можна носити синтетичний головний убір. Синтетика заважає шкірі дихати, голова пітніє, що дуже шкідливо для волосся. Тісна або дуже важка шапка (розшита бісером і стразами, шапка-вушанка), подібно до сталевого обруча, перетискатиме судини і здавлюватиме голову, зменшуючи таким чином постачання крові.
Якщо ж шапка вашого розміру, зроблена з натуральної вовни (або з невеликою домішкою акрилу, бавовни), відповідає погоді, вам у ній комфортно — від такої будуть самі плюси.
Але навіть якщо на вас натуральна шапка, пам’ятайте просте правило: коли входите з вулиці в будь-яке тепле приміщення, сідаєте в громадський транспорт або автомобіль, — зніміть головний убір, дайте волоссю подихати. Пітніти та перегріватися голова не повинна, це справді шкідливо, як і переохолодження.
Світлана ВЕРЕМІЙЧУК, лікар-косметолог.