З віком з’явилися болі в шийному відділі хребта, через що довго не могла заснути, переверталася з боку на бік, підбираючи зручне положення подушки. І ось діти подарували мені подушку з наповнювачем із гречаного лушпиння (лузги). Вона чудово набуває форми тіла, допомагає м’язам шиї розслабитися й немов робить ніжний точковий масаж. Ось уже рік як користуюся. А як її чистити й чи можна взагалі прати? На жаль, упаковку з інструкцією викинула.
Марія ПРЕДИБАЙЛО. м. Ніжин.
Подушку разом з гречаним лушпинням прати в жодному разі не можна. Якщо на таке зважитися, то це означає — зіпсувати виріб. Потім хоч скільки разів її сушіть, ви не досягнете повернення їй первісного стану. Прання лузга не переносить ні в якому вигляді, адже це, по суті, «солома», органіка.
А ось сам чохол, в разі його забруднення, можна випрати, попередньо дістати з нього весь вміст, адже там крім гречаного лушпиння можуть бути тканинні мішечки з духмяними травами. Напірники зазвичай шиють з дуже щільного тику, з герметизацією швів і якісним замком-блискавкою. Через це бруд всередину подушок не потрапляє. Наповнювач з лушпиння треба пересипати в чистий мішечок, повісивши на легкий вітерець і сонечко для просушування. Чохол після прання висушити, пропрасувати, перевірити на пошкодження всі шви (вони повинні бути герметичні, щоб лузга дрібної фракції не просипалася). Після чого наповнювач знову закладається в подушку і нею наново можна користуватися.
З переваг подушки з гречаним лушпинням: на відміну від пухових, дуже рідко викликає алергію; не накопичує вологу, тому показана людям із сильним потовиділенням під час сну; податливе лушпиння легко приймає потрібну форму тіла.
Але такі подушки мають свої «слабкі місця»: короткий термін служби (до 2 років), оскільки з часом наповнювач злежується; шум і шелест при русі. Ціна: близько 100 грн. при розмірах 40х40 см.