Виростила статицю на клумбі — сама задоволена і всім раджу.
Ви напевно бачили ці яскраві жовто-синьо-фіолетові букетики, які продають бабусі на ринках, ними часто прикрашають столики в кафе — це статиця.
Два роки тому купила букетик сухоцвітів, кольори були такі насичені, я навіть спочатку подумала, що це штучні квіти. Але ні — справжнісінькі! Простояв у мене на південному вікні та взагалі не вигорів. Потім дізналася — статицю легко виростити, що я і зробила цієї весни.
Купила пакетик з сумішшю кольорів. Статицю ще називають лімоніум або кермек. В саду особливо не виділяється: вузьке листя, стебла приблизно 60—70 см завдовжки й дрібні квіточки різного забарвлення.
На перший план точно не тягне, скоріше як фон. Ви можете запитати, навіщо тоді саджати, якщо вона не особливо приваблива на клумбі? Статиця — прекрасний сухоцвіт, вона надзвичайно гарна на зрізку весь рік! Достатньо зрізати під час цвітіння (я зрізала у вересні), зв’язати пучком і повісити «вниз головою» в добре провітрюваному приміщенні далеко від прямого сонячного проміння. Формування букета і вибір правильної вази потрібно зробити відразу, бо сухі стебла стануть ламкими, і з них буде складно сформувати необхідний букет.
Завдяки яскравості суцвіть, які не вигоряють і не вицвітають навіть під час сушіння, не залишають сміття у вигляді опалих квіток, статиця здатна похмурої пори подарувати вам шматочок літа.
Де застосовувати сухоцвіт? Для створення композицій, декорування свічок, оздоблення або як наповнювач для подарункової коробочки і всього іншого, що підкаже фантазія. Цього року зробила зі статиці букет до 1 вересня, заощадивши гроші.
Хочу зазначити, що квітка абсолютно невибаглива й не уражається ніякими хворобами (в усякому разі, у мене нічим не хворіла). Цвіте до заморозків. Загалом, не квітка, а суцільна радість, до того ж, цілий рік!
Оксана ШВЕЦЬ. смт Чабани.