Попри безліч переваг капуста брюссельська користується значно меншим попитом, ніж інші її родичі, розмірковує фастівчанин Петро ДЗЮБЕНКО.
А між тим, чоловік вже кілька років вирощує її у себе. В цієї капусти досить незвичний вигляд: на високому, до 80 см, стеблі формується 20–30 дрібних головок. Тому часто навіть чужі люди зупиняються біля його городу, аби поцікавитись, що це за дивина. А вона, між іншим, містить багато білка, вітамінів та інших корисних елементів. Її використовують у дієтичному харчуванні, консервувують і заморожують, каже пан Петро.
У чоловіка є онук, і невістка додає брюссельську капусту до супчиків для малого. А дружина запікає в духовці під шубою з майонезу із тверим сиром. Смакота!
Урожай господарі збирають до замерзання ґрунту. Догляд за рослинами брюссельської дуже подібний до того, як доглядають капусту білоголову. Ось тільки підгортати її не треба, навпаки: ця рослина формує найбільші качанчики у пазухах нижнього листя, тому не можна засипати їх ґрунтом, роз’яснює господар. Дуже важливою є міжрядна обробка, а саме боротьба з бур’янами та розпушування ґрунту. Кірка заважає нормальному повітрообміну та сприяє швидкому випаровуванню вологи. Запобігає утворенню кірки мульчування у міжряддях. А ще, каже господар, у період формування качанчиків непогано підживити посадки комплексними добривами (у 10 л води розбавити по 25 г сірчанокислого калію та суперфосфату, попередньо розчинених у гарячій воді, та ст.л. нітроамофоски). Вносять по 1,5 л на рослину. Всі підживлення здійснюють по вологому ґрунту, після чого рослини поливають. Ця капуста вологолюбна, але завдяки потужній кореневій системі краще за інші види може обходитись без води. У період вегетації господар проводить кілька поливів, водночас не перезволожуючи рослини, бо це може спричинити загнивання коренів. Після появи головок дає по 40–45 л води на кв.м.
За 20–30 днів до закінчення вегетації прищипують центральну бруньку рослини (вершину). Це сприяє інтенсивнішому відтоку поживних речовин до головок, завдяки чому збільшується їх маса, пришвидшується отримання врожаю та підвищується товарність.
Шкідники і хвороби у брюссельської такі самі, як і в інших видів капусти. Тому дуже важливо не висаджувати кілька років поспіль на тому самому місці, нагадує господар. То як, зацікавила вас брюссельська?