Біологічну стиглість плодів гарбуза легко визначити за плодоніжкою, яка повинна висохнути. Дозрілі плоди слід дбайливо зрізати і зберігати разом із хвостиком. За його відсутності у м’якоті починається процес гниття, що призводить до псування плоду.
- Урожай сортують за розмірами і якістю. Ушкоджені використовують у їжу одразу. Призначені для тривалого зберігання треба підсушити і прогріти на сонці протягом 10—14 днів.
- Укладати гарбузи потрібно плодоніжкою догори.
- Зберігати гарбузи можна в будь-якому прохолодному місці, найкраще у погребі. Оптимальними вважають температуру 8—10 градусів та вологість повітря 70—85 відсотків. Однак навіть у домашніх умовах їх можна зберігати доволі тривалий час, приміром, на заскленій лоджії.
- Щоправда, гарбузи не люблять прямих сонячних променів, тому їх розташовують так, щоб на них не потрапляло сонце і вони не торкалися боками один одного.
- Зі зниженням температури нижче 2 градусів плоди варто вкрити теплою тканиною або соломою. За сильних приморозків їх можна занести у приміщення.
- Окремі сорти можуть лежати всю зиму при кімнатній температурі. Деякі жителі малогабаритних квартир їх успішно зберігають на шафах, де вони нікому не заважають і чудово почуваються, або під ліжками.
- Розрізаний гарбуз тримають у холодильнику кілька днів. Можна й заморожувати, якщо у морозильній камері достатньо місця. Для цього почистіть плоди від шкірки та насіння, поріжте на шматочки або потріть на тертці і покладіть у целофанові пакети або пластикові контейнери.
- Також їх зберігають і у висушеному вигляді. Сушать в електричних сушарках або духових шафах.