Початок осені — це період оздоровлення, реабілітації після пекучого сонця й задушливої літньої спеки. Ще не дмуть холодні вітри, немає затяжних сірих дощів, сонце вдень по-літньому тепле, а сади і городи повні фруктів та овочів… Тож саме час зайнятися собою.
Для більшості косметичних процедур осінь — найкраща пора. Щоправда, такі, як лазерне шліфування шкіри, кріодеструкція, антипігментаційна мезотерапія, а також процедури, пов’язані з глибоким пілінгом шкіри, залишимо на більш пізній період. А зараз, на початку осені, займемося ніжними реабілітаційними, омолоджувальними. Тепла погода й осіннє сонце не заважають проводити гігієнічні та лікувальні чистки обличчя, робити поверхневий пілінг, пройти курс — біоревіталізації.
Косметичні салони пропонують курси глибокого зволоження шкіри, масажу; з використанням різноманітних зволожувальних концентратів, сироваток, зволожувальних і живильних масок, різні SPA процедури для обличчя, тіла, волосся. Вибір залежить від стану шкіри і волосся, й підбирають їх в індивідуальному порядку.
Навіть якщо користуєтеся послугами професіоналів, домашній догляд теж важливий. Якісна косметика на основі природних компонентів оновить шкіру, оживить і додасть тонусу. Осінь створює всі умови для якісного та ефективного домашнього догляду за шкірою за допомогою природних засобів.
МАСКИ І ЛОСЬЙОНИ
Восени більшість овочів і фруктів досягають повної зрілості та містять максимальну кількість вітамінів і мікроелементів. Це — виноград, яблука, груші, кавуни, дині, перець… Просто очі розбігаються! Тож осінні маски будемо робити саме з них.
Важко знайти більш корисний для , шкіри фрукт, ніж виноград. Стиглі ягоди його багаті на глюкозу, білки, вітаміни групи В, С і каротин, солі калію, натрію, магнію, заліза, кальцію, сірки, фосфору, мікроелементи. Щоденне протирання шкіри обличчя, шиї та рук натуральним виноградним соком дає хороший косметичний ефект. Процедури потрібно повторювати щодня протягом усього виноградного сезону. Через 10–15хв. після нанесення соку змийте його теплою водою.
Маска для чутливої шкіри. До 2 чайних ложок соку винограду додати по чайній ложці меду і сиру, добре розтерти. Суміш нанести на обличчя, через 10–15 хв. змити холодною водою.
Дуже корисні у цьому плані дині. М’якоть дині, багата на вітамін А, при використанні її у складі живильних і тонізувальних масок додає шкірі м’якості й гладкості, волоссю — приємного здорового блиску.
Зволожувальний лосьйон. М’якоть дині розім’яти і залишити на 1–2 год., потім віджати сік, змішати його з 2 столовими ложками меду і чайною ложкою солі. Дочекатися розчинення солі, процідити отриману суміш і додати склянку горілки. Чисту шкіру протирати лосьйоном ввечері.
Маска з дині для нормальної та сухої шкіри. На 2—3 столові ложки розім’ятої до кашки м’якоті дині взяти чайну ложку меду і столову — сметани. Маску нанести на обличчя на 15–20 хв., потім змити.
Не менш корисний для здоров’я й зовнішнього вигляду кавун, з м’якоті якого можна приготувати чудові очищувальні та живильні маски.
Маска для сухої шкіри. М’якоть кавуна розітріть, отриману кашку нанесіть на обличчя на 10–15 хв. Змийте водою кімнатної температури і нанесіть живильний крем.
Маски і лосьйони з груш роблять шкіру обличчя гладенькою, еластичною, звужують пори. Крім того, ці розкішні фрукти містять кварцетин, який бореться із запальними процесами. Сік груші підходить для догляду за будь-яким типом шкіри. Для маски беруть дуже стиглу м’якоть і розминають її на кашку. Тримають маску 20 хв. і змивають спочатку теплою, а потім холодною водою.
Добре освіжає, вітамінізує і живить будь-яку шкіру маска з протертих яблук: яблуко очистити від шкірки, натерти на тертушці, змішати з чайною ложкою сметани або оливковою (кукурудзяною, соняшниковою) олією і чайною ложкою крохмалю, нанести на обличчя і шию на 20 хв., змити теплою водою.
Результатом комплексного підходу до косметичних процедур осені буде м’яка, гладенька, зволожена, пружна шкіра, готова до всіх випробувань майбутнього холодного сезону, гарне самопочуття і чудовий настрій.