Насіння помідорів отримати легко. Для цього відбирають найбільш сильні, врожайні, здорові кущі, на яких залишають 2—3 плоди. Насіннєві плоди знімають з першої—третьої китиць (із верхніх бажано не брати). Не варто використовувати перезрілі томати, щоб не знизити посівні якості насіння. А ось не зовсім достиглі можна брати, однак спочатку їх треба покласти на дозарювання на 1—3 тижні, доки стануть м’якими. Плоди в стадії молочної стиглості та зелені не відбирайте, насіння з них практично не сходить або дає слабкі паростки.
Томати миють, розрізають упоперек і паличкою (можна для морозива) або маленькою ложечкою вичищають насіння в скляний, емальований або дерев’яний посуд разом із мезгою. Вичищені половинки використовують у їжу. Видалене насіння разом із соком залишають на 2—3 дні для бродіння при температурі 18—20 градусів. Якщо рідини з помідора замало, можна додати в банку трохи води. Двічі на день насіння помішують. Якщо на поверхні утвориться цвіль, її треба видалити. Кожна насінина міститься ніби в мембрані, яку треба зруйнувати, інакше вона не проросте. А під час бродіння ця оболонка розкладається.
Після цього насіння слід промити у воді, доки стане чистим, і віджати в марлі. Промите насіння розсипають тонким шаром на блюдці, таці, полотні або дерев’яній поверхні й висушують при температурі 30—40 градусів. Розкладати на папері небажано, щоб не прилипло. Під час сушіння насіння перетирають, аби не злипалося. Насіння томатів може почати проростати, якщо його просушували повільно, але сушити на сонячному світлі, в духовці небажано. Потім зсипають у полотняні чи паперові мішечки, щоб могло дихати, і зберігають у сухому теплому місці.
Не збирайте насіння з гібридів, маркованих позначкою F1. Щедрого врожаю з цих рослин отримати не вдасться. Тому насіння гібридів треба купувати щороку.