Якщо бажаєте придбати натуральний і корисний оцет із харчової сировини, дотримуйтеся таких порад.
Уважно читайте інформацію на етикетці, зокрема про склад продукту, який має бути наведений в порядку переваги складників.
На етикетках справжнього натурального продукту, як правило, виробники вказують, що це: «спиртовий», «біохімічний» або просто «натуральний» оцет.
Не лякайтеся осаду на дні пляшки. Це — ознака натуральності продукту.
Такі написи, як «Столовий оцет» та «Оцтова есенція (концентрація 70–80%)», свідчать про синтетичне походження сировини.
Якщо в складі вказано просто «оцтова кислота» без зазначення способу її виробництва, то найімовірніше вона синтетична або лісохімічна.
Не орієнтуйтеся лише на назву «Яблучний оцет». Це не обов’язково продукт із яблучного соку. Можливо, виробник має на увазі «розчин синтетичної оцтової кислоти з додаванням яблучного ароматизатора та відповідного барвника». Натуральний оцет не потребує барвників та ароматизаторів.
Зверніть увагу на термін придатності. Натуральний оцет залежно від складу може зберігатися за певних умов не більше року, а синтетичний практично не псується, тож його можна використовувати через 10 і навіть 15 років.
Як і будь-яка інша кислота, оцет, особливо натуральний, повинен зберігатися у скляних пляшках, оскільки з нехарчової поліетиленової чи пластмасової тари (в якій, як правило, продають дешеві синтетичні замінники) всотує шкідливі речовини.
Натуральний оцет у кілька разів дорожчий, ніж синтетичний.
У готових продуктах оцтова кислота позначається кодом Е260.