Багато господинь уже встигли заготовити на зиму кілька баночок з огірками. Сам процес консервації вимагає значних затрат як часу, так і сил. Але на що не підеш заради хрумких і смачних солених огірочків. Та минає певний час, і розсіл у банках каламутніє. Господиня засмучена, не знає, що робити з огірками…
ШУКАЄМО ПРИЧИНУ
Розсіл може стати каламутним із кількох причин: були погано вимиті огірки та пряні трави; не простерилізовані належним чином банки та кришки; використовували йодовану або морську сіль — у такій солі є компоненти, які можуть спричинити помутніння розсолу; порушено герметичність тари, тобто погано закрутили банки, — це могло статися через неякісні кришки або відколи на банці.
ЯКШО РОЗСІЛ ПОМУТНІВ
Найчастіше розсіл мутніє, якщо в нього не додали оцту. Деякі господині, знаючи таку його особливість, ставлять банку в холодильник і спостерігають — часто приблизно через тиждень осад осідає на дно, а розсіл знову стає прозорим.
Якщо через кілька днів розсіл усе ще мутний, його краще прокип’ятити. Слід дістати огірки, а розсіл злити й довести до кипіння. Замість старого розсолу можна приготувати свіжий, трішки збільшивши кількість оцту. Банки знову стерилізують, закладають огірки й прянощі й заливають киплячим маринадом. Після цього банки закручують новими стерильними кришками, перевертають і закутують до повного остигання.
Якщо розсіл у банці з огірками став мутним, а кришка здулася, то такі огірки вживати в їжу ризиковано. Це означає, що в банку потрапили мікроби й бактерії, шкідливі не тільки для овочів, а й людини.
Лідія ГЕРАЩЕНКО.