Якось побачила в продажу дуже оригінальні композиції з тещиного язика. Не думала, що ця рослина може бути такою красивою. Маю один молодий вазон. Розкажіть, як його швидше розмножити.
Леся СКОРИНА, м. Татарбунари Одеської обл.
«Тещин язик», «щучий хвіст» – це назви добре відомої усім сансев’єри. Різновидів її чимало, і якщо скомпонувати їх, можна створити оригінальні невибагливі в догляді тіньовитривалі композиції. Стильний вигляд має поєднання кількох рослин різної висоти, висаджених в одну широку ємкість. Цікаві й «зелені огорожі» з сансев’єрії, висадженої у вузькі контейнери.
Один із найбільш оригінальних видів – сансев’єра трисмугова: на темно-зеленому фоні листків виділяються світлі поперечні смуги, найбільш яскраві на молодому листі, часто ще й із яскравою облямівкою.
Розмножують сансев’єру діленням кореневищ та відрізками листя, що дає змогу отримати з одного листка кілька рослин. Старий листок розрізають на фрагменти завдовжки 5-6 см. Для цього його перевертають сподом догори і розкладають на чистій поверхні. Розрізують бритвою перпендикулярно до жилок. Фрагменти підсушують на повітрі 2-3 дні. Потім заглиблюють нижній кінець на 1,5-2 см у вологий пісок, накривають банкою і вкорінюють, помірно поливаючи. Місце для укорінення має бути тепле й світле, без прямого сонячного проміння. Зазвичай за 30-40 днів листок укорінюється. Якщо черешків кілька, відстань між ними має бути 2-4 см.
Слід пам’ятати, що за такого розмноження з декоративних форм виросте повністю зелене листя. Щоб зберегти їх строкате забарвлення, краще розмножувати діленням рослини. Натомість однотонні види легко отримати в такий спосіб.
До речі, деякі види сансев’єр вирощують як сировину для текстильної промисловості. Листя дає красиве міцне волокно. Також окремі з них мають лікувальні властивості. Вважають, що вона підвищує розумову працездатність.
Катерина ОКУНЬ.