Підзимові посіви однорічних квітів проводять у другій половині осені. Тоді навесні з них виростуть сильні здорові рослини. Це той випадок, коли поспішати не варто, оскільки тепла погода може стимулювати передчасне проростання насіння.
Висаджують лише холодостійкі однорічники: чорнобривці, айстру, космею, нагідки, мак, волошки однорічні, левкой, матіолу, резеду, хризантему увінчану, годецію, кохію, гіпсофілу, флокс Друммонда, ехінацею, аквілегію, нігелу, алісум, гіпсофілу та інші.
Місце для посадки краще обирати таке, де взимку лежить сніг і не буває сильних холодних вітрів. Насіння не повинна змити тала вода. Грядки під посадку готують до стійких холодів: перекопують, вносять добрива з вмістом калію та фосфору, а також перегній (відро на 1 кв. м). Важливий нюанс: поливати грядки після осінніх посівів не слід.
Переваги такого посіву – не доведеться витрачати на це час навесні, посіяні під зиму квіти зацвітають на 1-3 тижні раніше, ніж за весняного посіву. До того ж весняна погода примхлива, тому вибрати оптимальний строк для посіву непросто. Крім того, насіння пройде природний відбір – виживуть найсильніші рослини, які зазвичай виростають більш міцними. Сходи проріджують. Дрібне насіння загортають на глибину 1-1,5 см, середнє – 2-2,5 см, крупне – 4-5 см.
Недолік підзимового посіву однорічників – під час зимових відлиг насіння може передчасно прорости й загинути. Його схожість нижча, адже частина насіння гине від холоду. Норму висіву восени збільшують на 30 відсотків порівняно з весняним посівом. Грядку краще замульчувати. Після весняного танення снігу мульчу знімають.
Катерина ОКУНЬ.