Одним зі способів розмноження калини є насінний. Однак при цьому сортові властивості рослини не зберігаються, і що виросте в такому разі передбачити складно. До того ж сходить насіння досить довго і може проростати півтора року й довше. Хай там як, а в любительському садівництві такий спосіб розмноження використовують часто.
Для отримання насіння зі стиглих плодів відтискають сік, відмивають від мезги, відкидають насіння на сито, дають стекти воді й розсипають тонким шаром у добре провітрюваному приміщенні. Зберігають у сухому прохолодному місці.
Щоб пришвидшити процес проростання, вдаються до штучної стратифікації. Свіжозібране насіння складають у капронові панчохи з вологою тирсою та зберігають у кімнатних умовах протягом двох місяців. Потім на місяць поміщають у холодні умови з температурою 0–5 градусів (наприклад, кладуть у холодильник). Навесні висівають у відкритий ґрунт і рясно поливають. Або ж восени відразу після промивання насіння закладають на зберігання при температурі 3–5 градусів у річковий пісок.
У перший рік сіянці ростуть дуже повільно. Плодоносити рослини, вирощені з насіння, починають досить пізно — через 5 і більше років.
Лідія ГЕРАЩЕНКО.