Кляр на пиві відрізняється від багатьох інших варіантів тим, що завдяки численним бульбашкам вуглекислого газу в рідині готове тісто виходить дуже легким і хрустким.
- 1,5 склянки світлого пива
- 1,5 склянки борошна
- 0,5 чайної ложки солі
Основна страва:
- 2 середні кабачки
- 250 мл олії
- 0,5 склянки борошна
- 0,5 чайної ложки солі
- 0,5 чайної ложки сушеного часнику
Пиво для приготування кляру підходить будь-яке світле (темне не беріть — гірчитиме), але дуже холодне (краще крижане). Кабачки для цього рецепта краще обирати молоденькі, невеликого розміру (приблизно по 350 г кожен), з тонкою шкіркою і насінням, що не сформувалося. Великі плоди теж підходять, але тоді слід зняти з них шкірку та видалити насіння, а потім нарізати півкільцями.
Кабачки нарізати кружальцями завтовшки приблизно 1—1,5 см. Скласти в миску, посолити і приправити сушеним часником, якщо любите. Як варіант, можна взяти свіжий часник: пропустити його через прес або нарізати тонкими пластинками, які потім потрібно буде забрати. Залишаємо кабачки просочуватися часниковим ароматом на 15 хв. за кімнатної температури.
Старі кабачки краще витримувати близько пів години. Коли кабачки полежать, вони дадуть багато соку — виливаємо його.
Для кляру просіяти 1,5 склянки борошна. Додати сіль. Усе змішати. Далі, поступово наливаючи добре охолоджене пиво, ретельно перемішати масу, щоб не було грудочок. Спочатку кляр буде дуже густий і з грудочками, але з додаванням рідини набуде необхідної консистенції. Усього на 1,5 склянки борошна потрібно стільки ж пива. За густотою він виходить рідшим, ніж тісто на оладки, але не надто рідким. Важливо використовувати кляр на пиві відразу ж після приготування. В тарілку просіяти пів склянки борошна та обкачати в ньому кабачкові кружальця. Надлишки борошна струсити. Завдяки попередньому витримуванню в солі та борошняній паніровці кляр добре триматиметься на овочевих скибочках. Після цього відразу ж занурити кабачки в пивний кляр. Найзручніше робити це за допомогою виделки.
У невелику каструльку налити одразу всю олію. Її має бути багато, щоб кабачки в ній плавали. Добре розігріти. (Якщо розігріти недостатньо, тісто вбере занадто багато олії, а при перегріві скоринка кляру горітиме, а всередині кабачок залишиться сирим). Закласти в гарячу олію кілька заготовок (щоб вільно плавали і не торкалися одна одної) і смажити на середньому вогні, поки нижня сторона трохи зарум’яниться. Кляр швидко «схопиться», візьметься пухирцями та збільшиться в об’ємі. Коли нижній бік зарум’яниться, акуратно перевернути і смажити далі. В процесі обсмажування кілька разів перевертати кружальця, щоб рівномірно вкривалися рум’яною скоринкою і не згоріли.
Готові кабачки в клярі викласти на таріль, застелену паперовими серветками (вони вберуть зайвий жир). Аналогічно обсмажити решту заготовок.
Готувала Діана ШЕПЕЛЬ.