Взимку дуже сильно мерзнете, незважаючи на те, що одягаєте на себе багато всього? Що треба носити, щоб було тепліше, чи є якийсь спеціальний одяг для «мерзляків»?
ЯКІ МАТЕРІАЛИ НАЙТЕПЛІШІ?
Багато джерел вказують, що найтепліша — верблюжа вовна. Завдяки порожнистій структурі волосся вона міцніша й легша за інші види вовни, краще зберігає тепло. До того ж захистить не лише в холодну пору, а й від перегріву в спеку. Наприклад, овеча та собача вовна теж дуже теплі, але не зрівняються з верблюжою і набагато важчі.
А зі штучних матеріалів добре гріє щільний фліс — із нього часто шиють спортивний одяг. За «теплотою» фліс, звичайно, поступається верблюжій вовні, зате більш простий у догляді, не дає усадку. Дуже легкий матеріал, тіло під ним не пітніє.
ШУБА ЧИ ПУХОВИК?
Усе залежить від кількості пуху в куртці та того, з якого хутра шуба. Щоб пуховик підходив для морозів, він повинен бути доволі об’ємним, із щільної непродувної тканини, а пуху в ньому має бути мінімум 80 відсотків (краще 90). Купуючи пуховик, переконайтеся, що наповнювач розподілений по блоках, розмір яких не більший за 20х20 см. Прошивка потрібна, щоб наповнювач не спадав донизу, оголюючи верх. В іншому разі одяг перестане утримувати тепло.
Щодо шуб, то найтепліші хутра — бобер, мутон (овчина, особливо добре гріє нестрижена), вовк, соболь і лисиця, найхолодніше — у кролика, норка знаходиться в цьому рейтингу посередині.
ЧИ ВРЯТУЄ ВІД ХОЛОДУ СВЕТР, У ЯКОМУ ВОВНИ КІЛЬКА ВІДСОТКІВ?
Практично ні. Її має бути не менше 50 відсотків, в ідеалі — 85—90 (10—15, що залишилися, на зігріваючі властивості не вплинуть, проте річ менше сідатиме після прання і не так сильно колотиметься).
ЩО БІЛЬШЕ ОДЯГНЕШ РЕЧЕЙ, ТО КРАЩЕ?
Частково це так. Узимку найкраще одягатися за принципом капусти — багатошарово. Найголовніше — щоб одяг був доволі вільним, не в обтяжку. Прошарок повітря між шарами допомагає зберігати тепло. Трьох-чотирьох шарів достатньо. Ближче до тіла першим шаром — бавовняний трикотаж, тепло забезпечить другий шар — шерсть чи фліс. І, нарешті, останній шар — верхній одяг із щільного матеріалу, завдання якого — зберегти тепло та захистити від вітру.
ЧИ ПРАВДА, ЩО ТЕРМОБІЛИЗНА ТАК ДОБРЕ ГРІЄ?
Щоб термобілизна гріла, як обіцяють у рекламі, її треба правильно обрати. Адже є спортивна термобілизна, завдання якої не гріти, а відводити вологу від тіла. А ось термобілизна з великим вмістом вовни — справді грітиме. Зимова термобілизна буває: штани, шортики, шкарпетки, гольф (водолазка).
Підготувала Діана ШЕПЕЛЬ.